DieRoten.pl
Reklama

Hoeness o odmowie Lahma, grze Costy i transferze Neymara

fot. Własne
Reklama

Legenda Bayernu Monachium Uli Hoeness odpowiedział na pytania zadane mu przez Sky Sport News HD. Wywiad dotyczył zarówno spraw aktualnych, jak i tych z niedalekiej przeszłości. Oczywiście nie można było pominąć absurdalnego transferu Neymara do PSG.

Uli Hoeness o...

... trenerze Carlo Ancelottim: "To wielki trener, za którym przemawiają przede wszystkim sukcesy. Jesteśmy teraz w fazie przebudowy, a tego Pep Guardiola nie musiał robić. Spadło to na Carlo i musi sobie z tym poradzić. Chcemy zostać mistrzami Niemiec, zaś wszystko poza tym będzie wspaniałym dodatkiem".

... nowym dyrektorze sportowym Hasanie Salihamidziciu: "To nie był przypadek. Przez 14 dni pracy zrobił on więcej niż Matthias Sammer przez rok. Ten czas pokazał nam idealnie, że to był dobry wybór. W ostatnich miesiącach zauważyliśmy, że zatrudnienie nowego dyrektora sportowego dla Bayernu jest konieczne. Powstała zbyt duża próżnia po tym, jak ustąpił Matthias Sammer".

... odmowie Philippa Lahma: "Philipp Lahm to piłkarz, którego bardzo szanuje, ale z jego agenta już nie. A razem z Lahmem, kupilibyśmy i jego. Zresztą nie byłoby dobrym rozwiązaniem to, że kończy on kontrakt 30. czerwca, a już 1. lipca musiałby naciskać na swoich byłych kolegów".

... szaleństwu związanym z transferem Neymara: "Nikt z nas nie przypuszczał, że taki transfer może dojść do skutku. W życiu bym za niego tyle nie dał, bo moim zdaniem nie jest wart takiej fortuny. Zresztą to nie jest droga, jaką podąża FC Bayern. My, jako klub, nie zamierzamy brać udziału w tym obłędzie".

... możliwym transferze Neymara do FCB w 2010 roku: "Już wtedy pojawiały się bardzo dziwne praktyki związane z finansowaniem tej transakcji, dlatego też szybko się z tego wycofaliśmy".

... zamieszaniu z Dembelle w roli głównej: "Raz jeszcze muszę powiedzieć, że Borussia Dortmund zachowuje się bardzo dobrze w tym momencie. Jak na wielki klub przystało, BVB pokazuje swoją siłę. Aż do 31. sierpnia zawodnik może trenować na bocznych boiskach, a później będzie musiał dać z siebie wszystko, aby nadal się nim interesowano. On ma dopiero 20 lat, a już chciałbym zarabiać krocie".

... zachowaniu Douglasa Costy: "To typ zawodnika, który już dwa dni po podpisaniu umowy chce dostać więcej pieniędzy. Klub potrzebuje zawodników z silnym charakterem. Costa mimo iż nie miał najlepszego czasu za sobą, chciał dostać podwyżkę. Na szczęście FC Bayern oddał go na swoich warunkach".

Źródło: www.sportbild.de
haj

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...