DieRoten.pl

Hoeness: Choupo idealnie pasuje do Bayernu

09.05.2021, 08:57:20
FotoOlimpik

Na ten moment w zespole rekordowego mistrza Niemiec możemy wyróżnić dwóch nominalnych środkowych napastników − Roberta Lewandowskiego oraz Erica Maxima Choupo-Motinga.

Podczas gdy Kameruńczyk pełni zazwyczaj tylko rolę rezerwowego i alternatywy dla naszego rodaka, to w ostatnim czasie wskutek kontuzji kolana, Eric Maxim Choupo-Moting zastąpił nieobecnego Roberta Lewandowskiego.

Ogólnie rzecz biorąc od momentu swojego transferu o FCB, kameruński snajper o niemieckim pochodzeniu strzelił 9 bramek oraz zanotował 1 asystę w 31 oficjalnych meczach o stawkę. Zdaniem legendarnego Dietera Hoenessa, popularnie określany przez kolegów „Choupo”, idealnie pasuje do Bayernu.

− W Bayernie odgrywa wspaniałą rolę i jest dla mnie idealnym rezerwowym napastnikiem. Choupo nie jest zły, gdy siedzi na ławce i po prostu daje z siebie wszystko, gdy tylko wchodzi − powiedział Hoeness.

− Mam też wrażenie, że jest dobrym człowiekiem w szatni. Ogólnie rzecz biorąc, Choupo idealnie pasuje do Bayernu − mówił dalej Dieter Hoeness.

Swoje zdanie na temat drugiego napastnika Bayernu Monachium wyraził również legendarny Lothar Matthaeus, który przyznał wprost, że pod nieobecność Roberta Lewandowskiego, Choupo-Moting wykonał świetną robotę.

− Eric wykonał świetną robotę pod nieobecność Lewandowskiego. Ciężko pracuje dla dobra drużyny. Na pewno przedłużyłbym z nim kontrakt. Lewy nie będzie młodszy, a on też potrzebuje czasami przerwy − podsumował Lothar Matthaeus.

źródło: AZ

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)

reklama15.05.2021 15:17
Wyrażam wątpliwości ;) Mimo tego, że pomógł golami, ale jak on w ogóle gra. Powiedzmy szczerze, w Bayernie przy tej liczbie sytuacji to i babcia by strzeliła.
09.05.2021 23:54
Oby szanse w przyszłym sezonie dostał Malik Tillman.
09.05.2021 19:19
@josh1982 młody gracz, żeby się rozwijać, podnosić umiejętności musi grać. Polerowanie ławki rezerwowych i podglądanie Lewego na treningu, to dużo za mało. Zmarnowalibyśmy takiemu młodzikowi karierę, bo Lewy nie odda placu jeszcze przez długi czas. Dlatego Chopo jest idealnym zmiennikiem.
09.05.2021 16:07
@Gladius dokładnie tak jak piszesz. Albo za rok albo pewnie już nigdy.
09.05.2021 14:10
Nie mówię że jest złym piłkarzem ale czy nie lepiej jako zmiennika dać szansę jakiemuś młodemu graczowi?
09.05.2021 12:28
Był za darmo i niska pensja, więc dla Uliego pasuje idealnie.
09.05.2021 11:50
@tapczan
Pewnie każdy by się chętnie przekonał. Tylko, że scenariusz, że Haaland się godzi grać ogony w BL będąc zmiennikiem Roberta, jest całkowicie nierealny.
Za rok będzie naprawdę ciężki orzech do zgryzienia. Robert mimo wieku dalej jest fenomenalny, z drugiej strony lepszego zastępstwa za niego może długo nie być na rynku, a za rok pewnie będzie jedyna okazja, żeby pozyskać Haalanda.
09.05.2021 09:25
Chętnie przekonałbym się jak pasuje Haaland.