DieRoten.pl
Reklama

Hainer o FIFA Awards: Jesteśmy dumni!

fot.
Reklama

Kilka dni temu oficjalnie poznaliśmy zdobywców poszczególnych nagród w ramach The Best FIFA Football Awards 2020. Jak już wiemy wyróżnionych zostało kilku piłkarzy FCB.

Podczas gdy Piłkarzem Roku został Robert Lewandowski, to tytuł Bramkarza Roku przypadł Manuelowi Neuerowi. Niestety wbrew oczekiwaniom, Trenerem Roku nie został Hansi Flick, lecz Juergen Klopp. Ponadto w Drużynie Roku FIFA oprócz „Lewego” znaleźli się jeszcze Alphonso Davies, Joshua Kimmich oraz Thiago.

Nie tak dawno temu na temat FIFA Awards i przyznanych nagród wypowiedział się prezydent bawarskiego klubu czyli Herbert Hainer. Niemiec poruszył między innymi wyróżnienie naszego rodaka i brak nagrody dla trenera.

Herbert Hainer na temat:

...Roberta Lewandowskiego:

„...To był wielki dzień dla Bayernu, jesteśmy bardzo dumni. W imieniu całego klubu chciałbym z całego serca pogratulować Robertowi Lewandowskiemu jego nagrody. Jako napastnik wyznaczył standardy na całym świecie, ponieważ wyróżnia się nie tylko mnóstwem bramek, ale i swoim zachowaniem na boisku. Robert Lewandowski to napastnik kompletny, prawdziwy lider i wyjątkowa osobistość naszego klubu.”

...Manuela Neuera:

„...Z powodu Manuela Neuera i jego nagrody Bramkarza Roku również jesteśmy niezwykle dumni. Manuel od lat udowadnia, że jest numerem jeden na całym świecie. Niezależne od tego, jaki napastnik stanie naprzeciwko Neuera, potrzeba bardzo wiele, aby go pokonać.

...Hansiego Flicka:

„...W moich oczach Hansi Flick byłby w pełni zasłużonym Trenerem Roku, ale gratulacje dla Juergena Kloppa.”

...Drużyny Roku FIFPro:

„...Fakt, że Lewandowski, Kimmich, Davies i nasz były zawodnik Thiago zostali wybrani do Drużyny Roku FIFA, świadczy o wspaniałych wynikach naszego zespołu.”

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...