DieRoten.pl

Hainer: Mamy zaufanie do Ulreicha

10.02.2022, 10:04:10
FotoOlimpik

Niestety, ale w najbliższych kilku tygodniach, trener Julian Nagelsmann będzie zmuszony radzić sobie bez swojego numeru jeden w bramce i kapitana, czyli Manuela Neuera.

Przypomnijmy w czym rzecz – w ubiegłą niedzielę 35-latek przeszedł niegroźny zabieg łąkotki w związku z urazem, który ciągnął się za golkiperem już od dłuższego czasu.

Klub ze stolicy Bawarii spodziewa się około czterech tygodni przerwy Manuela Neuera, ale w najgorszym przypadku absencja kapitana może się wydłużyć nawet do sześciu tygodni, o czym też informował niedawno między innymi portal „Sport1” oraz dziennik „Bild”.

Tym samym w najbliższych spotkaniach FCB, szansę otrzyma Sven Ulreich, czyli dotychczasowy numer 2 w bramce Bayernu. Niedawno na jego temat wypowiedział się prezydent Herbert Hainer, który podkreślił, że cały klub ma zaufanie do „Ulle”, że ten godnie zastąpi Manu.

− Mamy zaufanie do Svena, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Mamy dobry i silny zespół, więc przetrwamy nieobecność Manuela. Ale będziemy szczęśliwi, jeśli Manuel wróci tak szybko, jak to możliwe. Życzę mu samego zdrowia – powiedział Hainer.

− W przeszłości Sven wykonał już świetną pracę zastępując Manuela Neuera. Zostanie odpowiednio przygotowany (…). Nadal uważam, że Manuel to najlepszy bramkarz na świecie i jeśli on odpada, to oczywiście nie jest nam łatwo. Ale nasz zespół przez to przejdzie – podsumował Herbert Hainer.

Jeszcze wczoraj istniało ryzyko, że „Ulle” opuści pojedynki z Bochum i RB Salzburg z racji na podejrzenie zakażeniem koronawirusem, ale szczęśliwie wykonany test PCR dał negatywny wynik.

 

źródło: Bild / AZ

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)10.02.2022 18:15
Mamy młodych i podobno wielce utalentowanych młodych bramkarzy, czy nie lepiej dać szasnę jakiemuś? Wydaje mi się że to by była najlepsza opcja.
10.02.2022 10:23
Ja daleki jestem od zaufania dla Ulreicha. Na szczęście w tym czasie rywale nie są z najwyższej półki więc nie powinno być za dużych strat.