DieRoten.pl

Mimo trwającego kryzysu w wyniku pandemii koronawirusa, mistrzowie Niemiec w pocie czoła pracują nad zapewnieniem swojemu klubowi jak najlepszej przyszłości.

Nie tak dawno temu monachijczycy potwierdzili transfer Dayota Upamecano, zaś lada moment nowym piłkarzem bawarskiego klubu powinien zostać ogłoszony Omar Richards z angielskiego Reading.

Co więcej mistrzowie Niemiec pracują także nad kontraktami swoich obecnych zawodników − stawka toczy się między innymi o dalszą przyszłość w Bayernie takich zawodników jak Leon Goretzka oraz Niklas Suele. Jakiś czas temu na ich temat wypowiedział się prezydent FCB, czyli Herbert Hainer.

− Leon Goretzka rozwinął się niesamowicie w ostatnich 12 miesiącach. W moich oczach to jeden z najważniejszych naszych piłkarzy i gwarant sukcesu. Chcemy z nim przedłużyć umowę, ale mamy też wiele innych rozmów ws. nowych kontraktów − powiedział Hainer.

− Widziałem ostatnio, że Niklas ma teraz w zanadrzu liczne techniczne sztuczki. Tego bym się nie spodziewał (śmieje się). To dla nas ważny zawodnik. Spotkamy się i będziemy rozmawiać o umowie na wiosnę − mówił dalej.

Korzystając z okazji i pozostając w temacie nowych kontraktów, dziennikarz Florian Plettenberg poprosił również Herberta Hainera o kilka słów na temat przyszłości Jamala Musiali, który według prasy niebawem przedłuży umowę do 2026 roku.

− Osobiście podoba mi się to, że Jamal Musiala może grać na kilku pozycjach, zarówno jako dziesiątka, jak i na skrzydle. Jest bardzo wszechstronny i wciąż tak młody, dopiero co skończył 18 lat. Myślę, że to niesamowicie interesujący talent − dodał Niemiec.

− Nie mogliśmy podpisać z nim kontraktu, dopóki nie skończy 18 lat. Trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość nieco dłużej - także w kwestii spekulacji na temat ewentualnej długości trwania jego kontraktu − podsumował Herbert Hainer.

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)

reklama05.03.2021 10:28
miejmy nadzieję, że nie będzie problemów z przedłużeniem z duetem Josh i Leon ale też i chłopaki potrzebują odpowiednich pleców. Javi odejdzie, pozbyć się tego szklarza Coco i zostaje tylko Roca, ewentualnie Nianzou będący wielką zagadką na dobrą sprawę... trzeba uzbierać kasę na Floriana.
04.03.2021 21:07
04.03.2021 20:41
coraz bardziej Bayern uzależnia się od gry Goretzki i Kimmicha
04.03.2021 20:14
gość jest niesamowity
04.03.2021 19:42
Mamy w zespole wielki talent i przedłużyć umowę jak najszybciej!!
04.03.2021 18:22
04.03.2021 17:57
Tylko z drugiej strony jak on czy Kimmich złapią kontuzję, to jesteśmy ugotowani, bo nie ma komu grać. Rok temu był Thiago a teraz nie ma nikogo realnie dobrego na zastępstwo. Może przyjdzie ten cały Neuhaus, ale nie sądzę, by Bayern wydał na niego 40 baniek czy więcej.

Edytowano : 2021-03-04 17:58:33

Trzeba jednak przyznać, że Neuhaus dobrze rokuje i mógłby się uczyć przy Kimmichu/Goretzce.
04.03.2021 16:43
Ciekawe kogo dotyczą te wiele innym rozmów ws. nowych kontraktów, które są w kolejce przed Goretzka ?