Gustavo - bohater z Monachium + bramka

Do ostatnich sekund nic nie było pewne, jednakże bramka Luiza Gustavo w ostatniej minucie doliczonego czasu przesądziła o losie spotkania. Bawarczycy wywalczyli dziś swoje pierwsze trzy punkty w tym sezonie Bundesligii.

30,000 widownia zgromadzona na VW Arena we Wolfsburgu oglądała dziś potyczkę VFL Wolfsburg z drużyną Bayernu Monachium. Podopieczni Juppa Heynckessa zdołali jednak wywalczyć 3 punkty. Dzisiejszego dnia swój debiut zaliczył także Takashi Usami, który w barwach Bayernu zagrał swój pierwszy ligowy mecz. Mecz z całą pewnością nie należał do ciekawych, do momentu kiedy to Franck Ribery podał piłkę pod nogi Luiza Gustavo, który pięknym technicznym uderzeniem pokonał golkipera Wilków.

Dzisiejsze wymęczone zwycięstwo dało Bawarczykom 3 punkty, które daje im na obecną chwilę 11 lokatę w Bundeslidze. Następne spotkanie Bawarczycy rozegrają już w tę środę, a ich przeciwnikiem będzie FCZürich . Oba te zespoły grają w 4 rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów. Zaś za tydzień, kolejnym przeciwnikiem Bayernu na własnym podwórku będzie HSV Hamburg.

Skład dzisiejszego Bayernu róźnił się od tego sprzed tygodnia. W miejsce kontuzjowanego Arjena Robbena wskoczył Franck Ribery, który zagrał na swojej pozycji, zaś na pozycji wspomnianego Holendra zagrał Thomas Muller.

Już od pierwszego gwizdka sędziego Knuta Kirchera gra obu zespołów wydawała się być bardzo wyrównana. Podopieczni Felixa Magatha doskonale operowali na skrzydłach, zaś ważną częścią zespołu Wilków był były zawodnik Bawarczyków, Hasan Salihamidzic.

Jedna z pierwszych groźnych sytuacji przypada na 22 minutę, kiedy to Mario Gomez podał celnie piłkę do wbiegającego Toniego Krossa, piłka jednak po strzale Niemca trafiła w boczną siatkę. Bawarczycy jednak się nie poddawali, walczyli nadal. Drużyna Felixa Magatha również nie dawała za wygraną.

Pod koniec pierwszej połowy sędzia szczęśliwie dla Bawarczyków nie uznał bramki strzelonej przez Wilków, ponieważ sędzia liniowy dopatrzył się spalonego. W drugiej połowie Bawarczycy wyszli z nową siłą i nadzieją.

Zawodnicy Bayernu za wszelką cenę starali się dostać do pola bramkowego drużyny Wilków, jednakże obrona gospodarzy spisywała się w tym meczu bardzo świetnie. Jedna z kolejnych dobrych sytuacji bramkowych przypadła na początek drugiej połowy, kiedy to Bastian Schweinsteiger był bliski zdobycia bramki, jednakże został zatrzymany przez zawodnika przeciwnej drużyny - Josue.

Pod koniec meczu wszystkim wydawało się już, że spotkanie zakończy się remisem 0-0 jednakże Bawarczycy się nie poddawali. Walczyli do końca. Kiedy już wydawało się, że już po wszystkim, Ribery ściągnał na siebie kilku obrońców i zagrał świetną piłkę do niepilnowanego Luiza Gustavo, który zamienił podanie Francuza na przepiękną bramkę.

Składy obu zespołów :

Wolfsburg: Benaglio - Hasebe, Kjær, Russ, Schäfer - Träsch, Josué - Ochs (46. Dejagah), Salihamidzic (69. Koo) - Helmes (88. Lakic), Mandzukic

Bayern: Neuer - Rafinha, Boateng, Badstuber, Lahm - Schweinsteiger, Luiz Gustavo - Müller (69. Usami/90.+3 Van Buyten), Kroos (86. Olic), Ribéry - Gomez