DieRoten.pl
Reklama

Gravenberch: Nie boję się rywalizacji

fot. Shutterstock.com\Vlad1988
Reklama

Na ten moment w pierwszym zespole rekordowego mistrza Niemiec można wyróżnić dokładnie czterech nominalnych środkowych pomocników.

Będąc dokładniejszym mowa o takich zawodnikach jak Joshua Kimmich, Leon Goretzka, Marcel Sabitzer oraz Ryan Gravenberch, który został pozyskany tego lata z Ajaxu.

Jakiś czas temu nowy nabytek bawarskiego klubu odpowiadał na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej. Holender odniósł się między innymi do decyzji o wyborze Bayernu, czy też kwestii rywalizacji o miejsce w wyjściowej XI.

− Kiedy pojawiło się zapytanie, decyzja była jasna bardzo szybko. Bayern to jeden z największych klubów na świecie, zaś dla mnie jest największy – powiedział Gravenberch.

− Nie boję się rywalizacji. W każdym wielkim klubie jest rywalizacja. Teraz, to zależy tylko od mnie, jeśli będę się dobrze spisywał, to będę grał – mówił dalej.

− Mój wzór do naśladowania? To nie był jeden konkretny piłkarz Bayernu, ale wszyscy zawodnicy tego klubu – podsumował Ryan Gravenberch.

Ryan jest wychowankiem Ajaxu, dla którego gra już od 2010 roku. W trakcie swojej przygody z amsterdamczykami przechodził prze kolejne etapy szkolenia, zaś w 2019 roku został włączony do pierwszego zespołu. Jego dorobek w I drużynie to 103 spotkania, 12 bramek i 13 asyst. Szacunkowa wartość 20-latka to 35 mln euro.

Źródło: FCB TV
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...