DieRoten.pl

Goretzka: To był mecz walki

29.11.2022, 08:55:05

W ubiegłą niedzielę swoje drugie spotkanie na mundialu w Katarze rozegrali piłkarze kadry narodowej Niemiec, gdzie selekcjonerem jest Hansi Flick.

Po przegraniu pierwszego spotkania z Japonią, tym razem Manuel Neuer i spółka pokazali się z bardzo dobrej strony i wywalczyli punkt w pojedynku z Hiszpanią, która przypomnijmy uchodzi za jednego z głównych kandydatów do triumfu na mundialu.

Tradycyjnie już po zakończeniu spotkania, w strefie mieszanej dla dziennikarzy, na pytania odpowiadali poszczególni piłkarze ekipy „Die Mannschaft”. Swoje zdanie wyraził między innymi Leon Goretzka, który otrzymał szansę gry od samego początku w tym meczu.

− Świetny spektakl walki. Wiedzieliśmy, że momentami będziemy musieli za nimi gonić, nie jesteśmy do tego przyzwyczajeni, ale wzięliśmy to na siebie. Na boisku było jedenastu zawodników, którzy byli gotowi rzucić się w ogień – powiedział Goretzka.

− Mam nadzieję, że zabierzemy to ze sobą. Gol Fulle to pokaz determinacji. Mieliśmy jeszcze kilka szans na zdobycie bramki. Ogólnie rzecz biorąc, był to dobry występ – podsumował Leon Goretzka.

Niemiecka reprezentacja narodowa do akcji wraca już w najbliższy czwartek – podopieczni Hansiego Flicka w meczu o wszystko zmierzą się z Kostaryką, która to z kolei kilka dni temu pokonała niespodziewanie Japonię 1:0.

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)30.11.2022 08:23
Zdaliscie egzamin z charakteru, choć nie z wyniku.
29.11.2022 17:19
To była reprezentacja Niemiec jaką chcemy oglądać i mam nadzieję że w końcu w meczu z Kostaryką to udowodnią!!
29.11.2022 11:54
Mam nadzieję, że wielkie mecze w tym turnieju są dopiero przed reprezentacją Niemiec.
29.11.2022 09:48
Teraz skupienie i wysoka wygrana. Oby tylko Japonia nie wygrała bo będzie trzeba nastrzelać Kostaryce aby był awans.