DieRoten.pl

Goretzka: Mamy wiele do poprawy w przyszłym sezonie

05.06.2022, 13:33:24
FotoOlimpik

Nie tak dawno temu, obszernego wywiadu dla niemieckiego portalu „Sky”, udzielił środkowy pomocnik Bayernu Monachium – Leon Goretzka.

Niemiec odniósł się do wielu różnych tematów związanych nie tylko ze swoją karierą, czy też niemiecką reprezentacją narodową, ale przede wszystkim do Bayernu Monachium. 27-latek nie ma wątpliwości, że w nadchodzącym sezonie 2022/23, zespół ma bardzo wiele rzeczy do poprawienia.

Jak można było się spodziewać – nie zabrakło też pytań o minioną edycję Ligi Mistrzów, w której to monachijczycy odpadli na etapie ćwierćfinału z drużyną Villarreal CF. Zdaniem Leona Goretzka (z zachowaniem pełnego szacunku dla Hiszpanów), „Bawarczycy” powinni byli awansować do półfinału Champions League.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia środkowy pomocnik bawarskiego klubu, to poniżej znajdziecie pozostałe fragmenty wypowiedzi Niemca. Zapraszamy do lektury.

Leon Goretzka na temat:

…nadchodzącego sezonu:

„…Mamy wiele do poprawienia. Pierwszą połowę sezonu zagraliśmy całkiem dobrze, jeśli nie znakomicie. Płynęliśmy. Nie można tego powiedzieć o II połowie sezonu. W ważnych meczach nie byliśmy w najlepszej dyspozycji - to nie było w stylu Bayernu”.

…odpadnięcia z Ligi Mistrzów:

„…W ciągu ostatnich kilku lat nigdy nie zdarzyło nam się odpadać z Ligi Mistrzów z takim rywalem. Nie uwłaczając jakości Villarreal - powinniśmy awansować. Ten sezon nie był udany, ale to nas motywuje w klubie, aby za rok wywalczyć więcej”.

…swoich ambicji na nowy sezon:

„…Pierwsza połowa sezonu była z pewnością bardzo dobra. W drugiej połowie sezonu miałem problemy z kolanem, z którymi musiałem walczyć i które również nie pozwalały mi się rozwinąć. W przyszłym sezonie chcę się trzymać z dala od kontuzji. To i tak jest najważniejsze, a poza tym chcę jeszcze intensywniej pomagać mojemu zespołowi w osiąganiu celów”.

…dotychczasowych wzmocnień BVB:

„…Wykonują tam dobrą pracę. Można to powiedzieć całkiem wyraźnie. Mam jednak pełne zaufanie do ludzi, którzy są u nas na stanowiskach kierowniczych. Pod koniec lata na pewno będziemy mieli skład, z którym możemy wiele osiągnąć”.

…możliwej konkurencji w środku pola FCB:

„…Nie obawiam się żadnej konkurencji. Wspomniałem już, że jest to bardzo ważny czynnik w profesjonalnej piłce. W przyszłym roku chcemy osiągnąć bardzo wiele. Z tego punktu widzenia byłbym szczęśliwy, a ponadto mam pełne zaufanie do osób odpowiedzialnych za to, że w przyszłym roku znów będziemy mieli najlepszy skład. Cieszę się, że będę mógł się ze wszystkimi spotkać, kiedy wszystko znów nabierze tempa. Potem znów zajmiemy się tym razem”.

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)15.06.2022 20:59
Piękne zdjęcie. Wtedy był jeszcze Flick i paru ważnych piłkarzy, których albo dziś już nie ma, albo są blisko odejścia. Cóż, to se ne vrati...
05.06.2022 21:42
Do poprawy jest naprawdę sporo, a sezon w związku z MŚ znowu będzie specyficzny i trudny.
05.06.2022 21:36
Oj bardzo dużo maja do poprawienia.
05.06.2022 17:44
Takie coś słyszeliśmy podczas całego sezonu, po każdym słabym meczu, a było ich wiele. Po prostu sezon był słaby i tyle, nie wiem gdzie była przyczyna ale drugiego takiego być nie może!!
05.06.2022 16:30
No jak on nie poprawi swojej formy to Gravenberch to zrobi.