DieRoten.pl

Z okazji nadchodzącego starcia pomiędzy Bayernem Monachium a Borussią Dortmund, przeprowadzono wiele wywiadów z poszczególnymi piłkarzami i działaczami klubowymi.

W rozmowie dla oficjalnego portalu „Bundesliga.com” swojego głosu użyczył Leon Goretzka, który odniósł się nie tylko do nadchodzącego starcia z dortmundczykami, ale i również swojej motywacji. Niemiec podkreślił, że celem monachijczyków bez względu na wszystko jest zwycięstwo i zgarnięcie pełnej puli.

− Moim zdaniem mecz Bayernu z BVB nadal jest prestiżowym w całych Niemczech. Skupia na sobie większą uwagę z całego świata, niż jakikolwiek inny mecz Bundesligi. To dla nas bardzo wyjątkowy mecz, także z racji naszej rywalizacji w przeszłości − powiedział Goretzka.

− Sam jestem z Zagłębia Ruhry, więc znam smak rywalizacji z Dortmundem odkąd byłem dzieckiem. Nie potrzebuję żadnej dodatkowej motywacji. To z pewnością wielki mecz, którego żaden z nas nie może się doczekać − mówił dalej Niemiec.

− Chcemy po prostu wygrać z BVB i zgarnąć 3 punkty. Teraz sytuacja jest nieco trudniejsza ze względu na niektóre nasze wyniki. Jesteśmy tego jednak świadomi. Przygotujemy się jak należy i przekonamy się, co z tego wyjdzie. Naszym celem jest jednak tylko zwycięstwo − dodał.

W dalszej części wywiadu pomocnik Bayernu Monachium odniósł się również zatrzymania Erlina Haalanda, czyli najskuteczniejszego strzelca w zespole Borussii Dortmund.

− Nie skupiamy się tylko na pojedynczych zawodnikach, ale oczywiście tacy piłkarze jak Haaland i Sancho wyróżniają się. Raphael Guerreiro, na przykład, jest również graczem, którego bardzo cenię, ma świetny sezon, zawsze szuka okazji do zdobycia bramki. Skupianie się tylko na poszczególnych zawodnikach jest zbytnim uproszczeniem − podsumował Leon Goretzka.

źródło: Bundesliga.com

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama07.03.2021 23:59
07.03.2021 10:47
I przeczucie Cię nie zawiodło @josh1982 :-) obyś tak zawsze dobrze wróżył!
06.03.2021 18:26
Nasz gigant środka pola wrócił do formy.
06.03.2021 18:09
Leon dawaj kozaku!!!!
06.03.2021 17:15
Dobrze, że wrócił i jest już w pełni sił na tak ważne spotkanie. Środek pola bez Leona sporo tracił i przez to w lidze z +7 zostało tylko +2.
06.03.2021 16:08
@josh1982 ja myślę że asystę
Ale bramka też możliwa :)
06.03.2021 15:59
Coś mi mówi że dziś wpisze się na listę strzelców.