Goretzka: Co roku przychodzi taki moment w grze FCB

Mistrzowie Niemiec w ostatnim meczu niemieckiej 1. Bundesligi, podejmowali na własnym podwórku drużynę Augsburga w ramach 29. kolejki.

Co prawda monachijczycy zaprezentowali się tym razem nieco lepiej niż w boju z Villarreal, ale mimo wszystko gra „Bawarczyków” momentami pozostawiała bardzo wiele do życzenia…

Na całe szczęście Bayern zwyciężył 1:0 i zdobył kolejne 3 punkty. Warto przypomnieć, że jedynego gola dla FCB zdobył Robert Lewandowski, dla którego było to zarazem 32. trafienie w tym sezonie ligowym. Tradycyjnie po ostatnim gwizdku, na pytania dziennikarzy odpowiadali piłkarze i trenerzy obu klubów. W przypadku FCB swoje zdanie nt. przebiegu meczu wyraził m. in. Leon Goretzka.

− Mówienie o zastoju byłoby przesadą, ale nie zagraliśmy dobrej pierwszej połowy. Brakowało intensywności. To był nieprzyjemny przeciwnik, a my w pierwszej połowie nie mieliśmy wystarczającej intensywności, żeby grać z drugiej piłki – powiedział Goretzka.

− Co roku przychodzi taki moment w grze Bayernu, ale to jest dokładnie ten etap sezonu i seria wielu spotkań, które kibice chcą oglądać. Bardzo się na to cieszymy – mówił dalej.

Pomocnika rekordowego mistrza Niemiec poproszono również o kilka słów na temat dzisiejszego hitu angielskiej Premier League, w którym to Manchester City zagra z Liverpoolem.

− Nadchodzący mecz Liverpoolu z Manchesterem City? Nie mam na to głowy. Teraz liczy się Bayern – podsumował Leon Goretzka.