Gnabry, Lewy, Cou, Lewy, Perisic i Leon z bramkami!

Od pewnego czasu zdecydowana większość piłkarzy Bayernu Monachium przebywa na zgrupowaniach reprezentacji narodowych. Nie dalej jak wczoraj odbyły się kolejne mecze z udziałem zawodników FCB.

Brazylia 3:0 (2:0) Korea Południowa

Dokładnie wczoraj o 14:30 (czasu europejskiego) swoje drugie i zarazem ostatnie spotkanie towarzyskie w ramach trzeciej w tym sezonie przerwy reprezentacyjnej rozegrali Brazylijczycy. Rywalem zdobywców Copa America z 2019 roku byli piłkarze z Korei Południowej.

Podopieczni Tite nie pozostawili swoim rywalom żadnych złudzeń i ograli ich pewnie 3:0. Warto nadmienić, iż jedyny reprezentant Bayernu, który został powołany − Philippe Coutinho – rozegrał pełne 90 minut i popisał się przepięknym trafieniem z rzutu wolnego.

Chorwacja 2:1 (1:1) Gruzja

Nieco później, bo o 18:00 w meczu towarzyskim na Stadion Aldo Drosina w Puli, Chorwacja mierzyła się z Gruzją. W 18. minucie prowadzenie dość niespodziewanie objęli Gruzini za sprawą bramki Papunashvilia. Radość gości nie trwała zbyt długo, albowiem siedem minut później samobójczym trafieniem popisał się Kaszia.

Po zmianie stron na 2:1 podwyższył Ivana Perisic, który poprowadził swoich kolegów w roli kapitana. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i podopieczni Zlatko Dalica odnieśli swoje drugie zwycięstwo w ramach trzeciej w tym sezonie przerwy reprezentacyjnej. Pomocnik Bayernu grał do samego końca.

Polska 3:2 (1:1) Słowenia

Dokładnie o 20:45 na Stadionie Narodowym w Warszawie mogliśmy oglądać w akcji naszych rodaków. Rywalem Polaków w ostatnim pojedynku eliminacji do mistrzostw Europy w 2020 roku była reprezentacja narodowa Słowenii, która w pierwszym starciu wygrała z „Biało-czerwonymi” 2:0.

Tym razem podopieczni Jerzego Brzęczka nie zawiedli i pokonali swoich rywali 3:2. Przy okazji warto wspomnieć, iż był to pożegnalny mecz Łukasza Piszczka. Bramki dla polskiej drużyny zdobywali kolejno Szymański, Lewandowski oraz Góralski. Snajper Bayernu rozegrał pełne 90 minut i zaliczył świetny wręcz występ.

Polacy ostatecznie zmagania w grupie G zakończyli na pierwszym miejscu z dorobkiem 25 punktów – na wynik ten przełożyło się 8 zwycięstw, remis oraz porażka (przy bilansie bramkowym 18:5).

Niemcy 6:1 (2:1) Irlandia Północna

Równolegle z pojedynkiem w Warszawie, na Commerzbank-Arenie we Frankfurcie w meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy w 2020 roku mierzyli się Niemcy i Irlandia Północna. Podopieczni Joachima Loewa nie pozostawili swoim rywalom żadnych złudzeń i rozbili swoich rywali 6:1.

Warto odnotować, że świetne wręcz zawody rozegrali zawodnicy Bayernu Monachium. Podczas gdy Serge Gnabry (grał 80 minut) popisał się hat-trickiem, to Leon Goretzka (zszedł z boiska w 73. Minucie) zdobył dwie bramki. Szóste trafienie zaliczył Brandt. W środku pola niezmiennie rządził i operował piłką Joshua Kimmich (pełne 90 minut). Tym razem Manuel Neuer znalazł się na ławce.

Ostatecznie mistrzowie Świata z 2014 roku zmagania w grupie C zakończyli na pierwszym miejscu z dorobkiem 21 punktów. Nasi sąsiedzi zza Odry w ramach eliminacji do Euro wygrali siedem spotkań i ponieśli porażkę. W tym okresie zdobyli 30 bramek oraz stracili ich dokładnie 7.