Gnabry: Chcemy wygrywać każdy mecz

W ubiegłą sobotę Bayern Monachium oficjalnie zakończył rundę jesienną w rozgrywkach Bundesligi, pokonując na własnym podwórku ekipę VfL Wolfsburg 2:0.

Jak już wiemy mistrzowie Niemiec zakończyli zmagania w rundzie jesiennej na trzeciej lokacie z dorobkiem 33 punktów i stratą czterech oczek do liderów, czyli drużyny RB Lipsk.

Po sobotnim spotkaniu z Wolfsburgiem, swojego głosu użyczył skrzydłowy bawarskiego klubu, a będąc dokładniejszym Serge Gnabry, który strzelił gola na 2:0. 24-latek nie ukrywa, że monachijczycy pragną odnosić zwycięstwo w każdym kolejnym spotkaniu, zaś walka o paterę mistrzowską nadal jest otwarta.

− Naszym celem jest wygrywać w każdym meczu bez wyjątku. Nie powinniśmy byli tracić punktów z Leverkusen i Gladbach, więc naszymi zwycięstwami w ostatnich minutach z Freiburgiem i Wolfsburgiem nieco zrekompensowaliśmy te porażki. Wróciliśmy na właściwe tory − powiedział Gnabry.

− Zaliczyliśmy mocną pierwszą połowę sezonu. Oczywiście te dwie wspomniane porażki sprawiły, że jesteśmy w tyle za liderem, ale moim zdaniem mimo tego, nadal gramy dobry futbol i pokazaliśmy wielki charakter wracając do gry − mówił dalej.

− Moim zdaniem walka i wyścig o paterę mistrzowską wciąż jest otwarta − podsumował Serge Gnabry.

Mistrzowie Niemiec najbliższe kilka dni spędzą na urlopach, po czym 4 stycznia rozpoczną zimowy obóz przygotowawczy w katarskim Doha. Z kolei swoje pierwsze spotkanie w ramach rundy wiosennej podopieczni Hansiego Flicka rozegrają 19 stycznia o 15:30 z Herthą BSC w Berlinie.

Źródło: Bundesliga.com