Genialny gol Kroosa! Bayern wygrywa 2:1!

„Kamień węgielny” już został wmurowany! Bayern Monachium po raz dziewiąty z rzędu rozpoczął Ligę Mistrzów od zwycięstwa. Drużyna prowadzona przez Juppa Heynckesa wygrała pierwszy mecz grupy F, 2:1(1:0) przeciwko Walencji, zdobywając tym samym po raz 6 w tym sezonie komplet punktów!

We wczorajszym spotkaniu, podczas którego debiut od pierwszych minut zaliczył Javi Martinez, Bayern dominował już od pierwszych minut. Goście koncentrowali się wyłącznie na obronie, a końcowy wynik mogą uznać za szczęśliwy. Bastian Schweinsteiger(38.) oraz Toni Kroos(76.) zdobyli bramki dla gospodarzy. Gol kontaktowy padł do strzale Nelsona Valdeza(90.). Wynik w samej końcówce mógł być poprawiony na korzyść  FCB, ale Mario Mandzukic nie wykorzystał rzuty karnego przed samym gwizdkiem końcowym.

Skład wyjściowy
Trener po raz pierwszy postawił na Martineza w pierwszym składzie, który wespół z Schweinsteigerem tworzył parę defensywnych pomocników. Świetny ostatnio Luiz Gustavo rozpoczął więc spotkanie na ławce. Zmiana ta nie była jednak jedyną w stosunku do ostatnich spotkań. W pierwszej „11” zabrakło Xherdana Shaqiriego oraz Thomasa Müllera, w ich miejsce wskoczyli kontuzjowani ostatnio Arjen Robben  oraz  Franck Ribery. Zabrakło też Mario Mandzukica, za którego wszedł Claudio Pizarro.

Trener Walencji Mauricio Pellegrino w stosunku do meczu z Celtą Vigo dokonał trzech zmian - Joao Pereira, Andrés Guardado oraz Ricardo Costa zostali zastąpieni przez Antonio Barragana, Jonathana Viera oraz Victora Ruiza.

Przebieg spotkania:
Wczorajszym mecz został rozegrany dokładnie 4 miesiące po fatalnym finale dohoam (u siebie), jednak po Bayernie nie widać było frustracji po przegranej. Bawarczycy dobrze rozpoczęli mecz, a Walencja musiała skupić się na defensywie, która jednak z minuty na minutę nabierała coraz to lepszych kształtów. Bayern w tej sytuacji stracił na dynamice, a większość szans bramkowych powstawała dzięki strzałom z dystansu.

Bayern niezadowolony z tej sytuacji włączył wyższy bieg, co skutkowało golem, zdobytym przez Schweinsteigera. Ogólnie rzecz biorąc w pierwszej połowie gospodarze ani na chwilę nie oddali inicjatywę gościom. Podkreśleniem tego może być fakt, że Manuel Neuer musiał jedynie raz interweniować po niegroźnym strzale przeciwnika.

Po przerwie Ribery nie wrócił na boisko (lekkie problemy z udem), a jego miejsce zajął Müller. Przebieg gry nie uległ jednak zmianie, bo Bayern w dalszym ciągu nadawał ton spotkania. Jednak wraz z upływem czasu, Walencja nabierała śmiałości. W 76 minucie to jednak Toni Kroos zapewnił kolejną bramkę. Piękny strzał z dystansu młodego Niemca był potwierdzeniem jego formy i faktu, że na pozycji „10tki” jest on o krok od osiągnięcia klasy światowej. Hiszpanie nie poddali się jednak i w 90 minucie doprowadzili do stanu 2:1.

Były gracz Bremy i BVB sprawił w doliczonym czasie, że mecz nabrał znów rumieńców. Jego strzał głową po rożnym jednak tylko na chwilę przygasił Bawarczyków.  dwie minuty później Robben, który swoim style wbiegł w pole karne, został sfaulowany, przez co Rami otrzymał drugą żółtą, a co za tym idzie czerwoną kartkę. Karnego nie wykorzystał Mandzukic, dla którego byłby to 6 gol w szóstym meczu z rzędu.  Mecz zakończył się więc wynikiem 2:1, a Bayern zdobył pierwsze 3 punkty w tegorocznej edycji LM.

Ważne momenty:
3 minuta – Ribery wkręca w ziemię przeciwników i podaje płasko do Pizarro, który dalej kieruje piłkę do Kroosa. Toni przestrzela jednak nad bramkę. Sędzia zdecydował i tak, że popełniony został faul.
11 minuta – po rzucie rożnym piłka trafia do Riberyego, który zdecydowanie przestrzela z lewej strony.
19 minuta – Kroos strzałem z dystansu zmusza Alvesa do ładnej parady bramkarskiej.
19 minuta – tym razem z dystansu próbuje Robben, którego znów zatrzymuje Alves.
35 minuta – ładne podanie Kroosa do Arjena, którego strzał rykoszetem wychodzi na rzut rożny.
38 minuta – Mamy 1:0! Robben podaje do Schweinsteigera, który nie myśląc zbyt długo posyła piłkę w światło bramki! Po dotknięciu piłki przez Cissokho strzał okazuje się celny!

52 minuta – Tino Costa strzela z 25 metrów, jednak Neuer broni.
53 minuta – sędzia nie dyktuje karnego po ewidentnym faulu na Kroosie.
58 minuta – piękny strzał Kroosa z 22 metrów, ale Alves znów świetnie broni.
67 minuta – Feghouli strzela z prawej strony, ale Boateng wybija w ostatniej chwili.
76 minuta – cudowna bramka Kroosa! Strzał z 20 metrów w samo okienko! 2:0!
80 minuta – Badstuber pędzi lewą stroną, ale jego strzał mija bramkę.
90 minuta – rożny dla Walencji, który kończy się celnym strzałem Valdeza! 2:1!
90 minuta – Robben wywalczył karnego, którego nie wykorzystał Mandzukic.