Francja wygrała grupę, Tolisso z golem

Od pewnego czasu zdecydowana większość piłkarzy Bayernu Monachium przebywa na zgrupowaniach reprezentacji narodowych. Nie dalej jak wczoraj odbył się kolejny mecz z udziałem zawodników FCB.

Albania 0:2 (0:2) Francja

Wczorajszego późnego wieczoru o 20:45 swoje drugie i zarazem ostatnie spotkanie w ramach trzeciej w tym sezonie przerwy reprezentacyjnej, rozegrali piłkarze francuskiej kadry narodowej, którzy tym razem mierzyli się na wyjeździe z ekipą Albanii.

Jak można było się spodziewać podopieczni Didiera Deschampsa nie zawiedli oczekiwań swoich kibiców i zwyciężyli 2:0. Bramki dla drużyny mistrzów Świata zdobywali kolejno Corentin Tolisso oraz Antoine Griezmann – oba gole padły w pierwszej połowie w przeciągu 30 minut.

Warto podkreślić, że dla pomocnika rekordowego mistrza Niemiec było to debiutanckie trafienie w kadrze narodowej Francji! Do tej pory 25-latek wystąpił w 21 oficjalnych meczach dla reprezentacji swojego kraju, zaś jego dorobek to wspomniany gol oraz dwie asysty (z czego jedna podczas mistrzostw Świata).

Choć „Trójkolorowi” mieli już zapewniony awans na Euro w 2020 roku, to Francuzom bardzo zależało na ostatnim zwycięstwie, aby znaleźć się w jak najlepszej sytuacji przed losowaniem grup na mistrzostwa Europy.

Podopieczni Didiera Deschampsa zmagania w grupie H zakończyli na pierwszym miejscem z dorobkiem 25 punktów i przewagą dwóch oczek nad Turkami. Na wynik ten przełożyło się 8 zwycięstw, remis oraz porażka. W przypadku bilansu bramkowego mówimy o 25:6.

Podczas gdy Corentin Tolisso zagrał pełne 90 minut, to Benjamin Pavard otrzymał szansę odpoczynku i znalazł się na ławce rezerwowych – na boisku zameldował się dopiero w 88. minucie. Z kolei Kingsley Coman jak już wcześniej informowaliśmy opuścił zgrupowanie przedwcześnie z powodu problemów mięśniowych.