DieRoten.pl

Flick: Zirkzee może być tylko lepszy

03.03.2020, 12:44:04
FotoOlimpik

Pod nieobecność kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego wszystko wskazuje na to, że rolę napastnika będzie pełnił przez jakiś czas młody i utalentowany Holender − Joshua Zirkzee.

Holenderski napastnik w ubiegłą sobotę otrzymał szansę gry od samego początku i pokazał się z bardzo dobrej strony. Co więcej na początku starcia z TSG Hoffenheim, 18-latek świetnie odnalazł się w polu karnym i wpisał się na listę strzelców.

Warto wspomnieć, że choć Joshua Zirkzee rozegrał raptem 100 minut w Bundeslidze, to może pochwalić się już trzema trafieniami. Podczas wczorajszej konferencji prasowej na temat swojego zawodnika wypowiedział się Hansi Flick, który pochwalił Holendra, ale z drugiej strony zachował rozwagę.

− W meczu z Chelsea wszystko funkcjonowało bardzo dobrze, więc nie chciałem dokonywać zbyt wielu zmian. Joshua trenował dobrze i udowodnił na treningu, że posiada dobrą jakość i dobrze wykańcza akcje. Potrafi zastawić się z piłką, ma ku temu dobre warunki, co też jest ważną cechą napastników – stwierdził Flick.

− Dlatego też doszliśmy do wniosku, że może zastąpić Lewandowskiego. Dobrze postąpiliśmy. Zagrał dobrze, nie były to fenomenalne zawody w jego wykonaniu, ale poradził sobie całkiem dobrze. Strzelił gola, co dla na napastnika jest ważne. Może być jeszcze lepszy i on dobrze o tym wie – mówił dalej.

Z drugiej strony opiekun klubu ze stolicy Bawarii zdaje sobie doskonale sprawę z faktu, jak ważnym piłkarzem dla Bayernu jest Robert Lewandowski, bez którego przypomnijmy monachijczycy będą musieli sobie radzić jeszcze około 3-4 tygodni.

− Zdajemy sobie dobrze sprawę jak dobry jest Lewandowski i jak wiele nam daje. Mimo wszystko dobrze było zobaczyć, że drużyna poradziła sobie wspólnymi siłami z Hoffenheim i była w stanie zagrać w taki sposób. Takiej gry potrzebujemy w nadchodzących tygodniach – podsumował Flick.

źródło: Bundesliga.com
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama04.03.2020 09:01
Lewandowski nie będzie grał wiecznie i już musimy powoli szykować jego następcę. Szukać nie musimy bo mamy!!
03.03.2020 17:19
rośnie mam młody robben oby z podobnymi sukcesami Mia SAN MIA
03.03.2020 16:28
@karl1985

Też to zauważyłem, może to wynika z tego, że jeszcze nie do końca potrafi się dobrze ustawiać na boisku.
03.03.2020 14:25
Z Hoffe trochę był poza grą, czasami wręcz wyglądało to jakby grał zbyt nonszalancko. Ale i tak na plus. Oby dostał kilka szans, wtedy będzie można ocenić jego potencjał.
03.03.2020 14:07
Wszystko ok, ale też nie wywierajmy chorej presji na tego chłopaka.
03.03.2020 13:21
Minuty, jak najwięcej minut to jest to czego Zirkzee potrzebuje i oby dostawał je regularnie również jak Lewy wróci.
03.03.2020 12:59
Dajemy dzisiaj młodego też do 11 i jedziemy z kolejnymi niebieskimi:-)

reklama