DieRoten.pl

„Flick to idealne rozwiązanie jako selekcjoner”

05.07.2021, 08:12:11
FotoOlimpik

Podobne artykuły

Jako że Niemcy pożegnali się już z turniejem mistrzostw Europy, to końca dobiegła również przygoda Joachima Loewa jako selekcjonera niemieckiej reprezentacji.

reklama

reklama

Jeśli wierzyć doniesieniom niemieckiego „Sport1”, to już niebawem, bo na początku sierpnia Hansi Flick ma zostać oficjalnie zaprezentowany jako nowy selekcjoner niemieckiej kadry narodowej.

Pojawienie się 56-latka sprawia, że w Niemieckim Związku Piłki Nożnej panuje wielka euforia. Ostatnio swoje zadowolenie i podekscytowanie faktem zatrudnienia byłego trenera Bayernu wyraził dyrektor akademii DFB, czyli Tobias Haupt.

− Hansi Flick jest idealnym rozwiązaniem jako selekcjoner, cieszę się na niego jako osobę, ale także na jego pomysły, podejście i impulsy, jakie może dać – powiedział Haupt w rozmowie dla „TZ”.

− Hansi w ciągu ostatnich kilku lat zdobył tak wiele unikalnego doświadczenia na najwyższym poziomie, co jest dla nas bezcenne – mówił dalej.

Warto wspomnieć, że Hansi Flick zna już bardzo dobrze DFB, jako że pracował tam przez wiele lat w różnych rolach – między innymi jako asystent Joachima Loewa oraz dyrektor sportowy.

− Hansi, jako dyrektor sportowy DFB i trener klubowy, lepiej niż ktokolwiek inny zna potrzebę zmian w sektorze młodzieżowym. Jako selekcjoner Hansi dzięki swojej charyzmie i wiedzy może odegrać kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości niemieckiego futbolu – podsumował Tobias Haupt.

źródło: TZ

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama18.07.2021 12:45
Wierzę w niego, bo to genialny trener :)
06.07.2021 00:44
Tylko jak Hansi powoła swojego szefa obrony. Ale myślę, że on już ma na to plan!
06.07.2021 00:04
05.07.2021 18:42
Ciekaw jestem jak to sobie poukłada i jak bedzie personalnie kadra wyglądać, czy jakieś wielkie zmiany w powołaniach zauważymy. Szału się nie spodziewam, przynajmniej na dzień dobry ale zapewne nie będzie takich wtop jak 0-6 z Hiszpanią czy porażka z Macedonią...
05.07.2021 08:43
W DFB jest spory bałagan i konfliktów, oby jak najszybciej walka o wpływy skończyła się i Flick miał komfortowe warunki do pracy.
05.07.2021 08:36
Szału nie osiągnie to będzie już przeciętna reprezentacja