DieRoten.pl

Flick: Ten punkt z Węgrami to zasługa Neuera

13.06.2022, 08:00:10
Photogenica

W ubiegłą sobotę swoje trzecie oficjalne spotkanie w ramach nowej odsłony Ligi Narodów UEFA rozegrali piłkarze niemieckiej reprezentacji narodowej.

Po dwóch poprzednich remisach 1:1 z Włochami i Anglikami, nasi sąsiedzi zza Odry ponownie musieli podzielić się punktami – tym razem z reprezentacją Węgier, która walczyła do samego końca i wywalczyła rezultat 1:1.

Niewykluczone, że Niemcy ponieśliby nawet porażkę, gdyby nie fakt świetnej dyspozycji Manuela Neuera, który wykazał się kilkoma genialnymi interwencjami. Po zakończeniu spotkania w Budapeszcie, pochwał pod adresem kapitana nie szczędził selekcjoner Hansi Flick, który odniósł się także do przebiegu meczu.

Kiedy bramkarz jest wybitny w meczu, to oznacza to, że w grze reszty zespołu coś jest nie tak. Manu jest bramkarzem klasy światowej. Ten jeden punkt to jego zasługa – powiedział Flick.

− Już wcześniej mówiłem, że po Anglii to najtrudniejszy mecz, jaki można sobie wyobrazić. Nie zrealizowaliśmy jednak tego, co zaplanowaliśmy. Budowaliśmy grę bez przekonania i za łatwo ułatwialiśmy przeciwnikowi zwarte i dobre ustawienie

− Ogólnie rzecz biorąc, pozwoliliśmy na zbyt wiele. Drużyna może się wiele nauczyć z tego meczu. Mieliśmy jedną lub dwie szanse, w których czegoś zabrakło w końcówce. Tak było w przypadku świetnej szansy Jonasa Hofmanna. Nie mieliśmy zbyt wielu strzałów na bramkę. Stać nas na więcej – podsumował Hansi Flick.

Niemiecka reprezentacja narodowa ma jeszcze do rozegrania jeden mecz, zanim piłkarze udadzą się na zasłużony urlop – jutro o 20:45 na Borussia-Park w Moenchengladbach, podopieczni Hansiego Flicka zmierzą się z Włochami w ramach Ligi Narodów UEFA.

źródło: DFB

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)13.06.2022 10:41
Spokojnie, ta liga narodów to turniej towarzyski, na mistrzostwach w Katarze zobaczymy najmocniejsze jedenastki wszystkich zespół, widać że teraz selekcjonerzy trochę eksperymentują.
13.06.2022 09:59
Mnie tam w pełni zadowolają wyniki Niemców widać, że to czerwcowe zgrupowanie ma dużo sensu patrząc na wyniki jakie padają. Nie wiem czy Europa będzie mieć piątego mistrza świata z rzędu, bo w tej chwili żadna z reprezentacji nie gra tak, żebym powiedział, że oto przyszły mistrz świata. Niemcy, Holandia, Hiszpania mają problemy na kilku pozycjach natomiast Anglia, Francja, Portugalia są zależne od skuteczności dwóch, trzech piłkarzy co do Belgii to chyba są gorsi niż cztery lata temu. Do tego Szwecja, Włochy nie jadą na Mundial.
13.06.2022 09:21
@Skobry no nie wiem, Anglia wyszła najmocniej składem przeciwko Niemcom a sami Niemcy też wyszli mocnym składem.

Edytowano : 2022-06-13 09:24:36

Może się okazać że Flick owszem pobije,, wyczyn '' Loewa z 2018 roku i wyjdzie z grupy oraz pokona rywala w 1/8 ale dojdzie do ćwierćfinalu.
13.06.2022 08:58
Akurat spotkania z Włochami i Anglią (zwłaszcza z Synami Albionu) wyglądały w wykonaniu podopiecznych Flicka lepiej niż przeciwko Węgrom... Cóż, niespecjalnie biorę ten turniej towarzyski za jakiś wyznacznik, na MŚ będzie zupełnie inna stawka i inna gra.
13.06.2022 08:38
3 spotkania bez zwycięstwa na pewno nikogo nie zadowalają, a weryfikacja na tle silniejszych rywali wypadła tak sobie.
13.06.2022 08:31
Był Tytan Kahn, teraz jest nowy Tytan Neuer.
13.06.2022 08:10
Czekam na pierwsze zwycięstwo w Lidze Narodów.
Manu to fenomen, od kilkunastu lat nieprzerwanie prezentuje tak kosmiczny poziom, że ręce składają się do oklasków. I jeszcze pamiętajmy, że kontuzje go nie omijały.