DieRoten.pl
Reklama

Flick: Ten punkt z Węgrami to zasługa Neuera

fot. Photogenica
Reklama

W ubiegłą sobotę swoje trzecie oficjalne spotkanie w ramach nowej odsłony Ligi Narodów UEFA rozegrali piłkarze niemieckiej reprezentacji narodowej.

Po dwóch poprzednich remisach 1:1 z Włochami i Anglikami, nasi sąsiedzi zza Odry ponownie musieli podzielić się punktami – tym razem z reprezentacją Węgier, która walczyła do samego końca i wywalczyła rezultat 1:1.

Niewykluczone, że Niemcy ponieśliby nawet porażkę, gdyby nie fakt świetnej dyspozycji Manuela Neuera, który wykazał się kilkoma genialnymi interwencjami. Po zakończeniu spotkania w Budapeszcie, pochwał pod adresem kapitana nie szczędził selekcjoner Hansi Flick, który odniósł się także do przebiegu meczu.

Kiedy bramkarz jest wybitny w meczu, to oznacza to, że w grze reszty zespołu coś jest nie tak. Manu jest bramkarzem klasy światowej. Ten jeden punkt to jego zasługa – powiedział Flick.

− Już wcześniej mówiłem, że po Anglii to najtrudniejszy mecz, jaki można sobie wyobrazić. Nie zrealizowaliśmy jednak tego, co zaplanowaliśmy. Budowaliśmy grę bez przekonania i za łatwo ułatwialiśmy przeciwnikowi zwarte i dobre ustawienie

− Ogólnie rzecz biorąc, pozwoliliśmy na zbyt wiele. Drużyna może się wiele nauczyć z tego meczu. Mieliśmy jedną lub dwie szanse, w których czegoś zabrakło w końcówce. Tak było w przypadku świetnej szansy Jonasa Hofmanna. Nie mieliśmy zbyt wielu strzałów na bramkę. Stać nas na więcej – podsumował Hansi Flick.

Niemiecka reprezentacja narodowa ma jeszcze do rozegrania jeden mecz, zanim piłkarze udadzą się na zasłużony urlop – jutro o 20:45 na Borussia-Park w Moenchengladbach, podopieczni Hansiego Flicka zmierzą się z Włochami w ramach Ligi Narodów UEFA.

Źródło: DFB
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...