DieRoten.pl

Po rozegraniu spotkania z RB Lipsk w ramach 27. kolejki niemieckiej Bundesligi, Bayern Monachium poczynił wczorajszego wieczoru wielki krok w drodze po obronę tytułu mistrzowskiego.

Jak już doskonale wiemy, monachijczycy pokonali na wyjeździe RB Lipsk 1:0 i dzięki temu powiększyli swoją przewagę nad wiceliderem z Saksonii do siedmiu punktów.

Tradycyjnie już po spotkaniu odbyła się konferencja prasowa, podczas której na liczne pytania dziennikarzy odpowiadał szkoleniowiec bawarskiego klubu. Hansi Flick odniósł się między innymi do wygranej z Lipskiem, swoich planów po zakończeniu tego sezonu oraz powrotu Roberta Lewandowskiego.

Pozostałe fragmenty wypowiedzi trenera Bayernu Monachium znajdziecie poniżej. Zapraszamy do krótkiej lektury.

Hansi Flick po meczu na temat:

...wygranej z Lipskiem:

„...To był mecz na szczycie Bundesligi. RB Lipsk udowodniło, dlaczego znajduje się na tym szczycie. W pierwszych minutach I połowy kontrolowali przebieg meczu, zaś my nie byliśmy wystarczająco odważni, aby ruszyć z akcjami do przodu. Po 20 minutach odnaleźliśmy się już w grze, kontrolowaliśmy ją i dzięki bramce Leona wprowadziliśmy trochę spokoju. Po zmianie stron RBL radziło sobie całkiem dobrze, jednakże my zachowaliśmy spokój do samego końca.”

...losów mistrzostwa Niemiec:

„...Morale zespołu jest na najwyższym poziomie. Dzisiejszy dzień był ważnym krokiem w kierunku mistrzostwa, ale do rozegrania pozostało jeszcze siedem spotkań. Nie wmawiamy sobie, że losy mistrzostwa zostały rozstrzygnięte.”

...powrocie Muellera do kadry narodowej:

„...Nie muszę się w to mieszać. Thomas rozgrywa genialny sezon. Może być ważną postacią w każdym zespole. Decyzja należy jednak do Jogiego. Thomas zawsze naciska na kolegów, nawet na treningach. Cieszę się, że mamy takich graczy w zespole.”

...planów po zakończeniu tego sezonu:

„...Po tym sezonie pojadę na wakacje. Powiedziałem już wszystko na ten temat, więc nie wiem dlaczego Lothar pytasz o to po raz kolejny.”

...naprawieniu siatki przez Neuera:

„...Nigdy nie widziałem czegoś takiego, ale Manu był w tej sytuacji bardzo kreatywny. To go właśnie wyróżnia! (śmieje się)”

...występu Choupo-Motinga:

„...Grał przeciwko najlepszej obronie w tym sezonie Bundesligi. Wykonał swoje obowiązki dobrze i poprawnie.”

...Roberta Lewandowskiego:

„...Nie chcemy niczego pospieszać w przypadku Roberta. Są z nami absolutni eksperci. Jeśli będzie się dobrze czuł, to wróci do gry. Przez tydzień nie będzie nic robił, a potem zacznie rehabilitację. Musimy obserwować wszystko z dnia na dzień.”

 

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama05.04.2021 08:56
Mamy komfortowa sytuację przed kluczową fazą CL. Nie musimy nikogo gonić, możemy sobie pozwolić na wpadki w BL. PSG takiego komfortu na szczęście nie ma :)
04.04.2021 19:18
04.04.2021 18:03
Nikogo nie lekceważymy ale nie pozwolimy sobie już majstra wydrzeć:-)
04.04.2021 14:35
Ale wczoraj wygraliśmy z najgroźniejszym Rywalem ;)
04.04.2021 13:12
Panowie mamy siedem punktów przewagi, niby dużo ale nie do końca, do rozegrania pozostało jeszcze siedem kolejek, czyli 21 punktów do zdobycia. Gramy jeszcze kilka ciężkich meczów więc trzeba być cały czas skoncentrowanym, tym bardziej że, w porównaniu do Lipska, gramy jeszcze w Europejskich pucharach.
04.04.2021 12:28
Teraz można w pełni skupić się na CL
04.04.2021 12:11
I o to chodzi. Do końca 7 kolejek i nikogo lekceważyć nie wolno, a Robert niech spokojnie się kuruje. Może uda się wcześniej, ale nic na siłę.