FCB II wygrywa, 3 asysty Kroosa

FC Bayern II prowadzony przez Hermanna Gerlanda pokonał KSV Hessen Kassel  4:0 (2:0), dzięki czemu z 16. miejsca w tabeli przesunął się na 13. W spotkaniu tym ze świetnej strony pokazał się Toni Kroos, który zanotował na swoim koncie aż 3 asysty, przyczyniając się do sukcesu swojego zespołu.

Mecz nie rozpoczął się najlepiej. Już w 40 sekundzie rywale mogli prowadzić, ale piłkę z linii bramkowej zdołał wybić Stefano Celozzi, z kolei w 6. minucie Serdar Bayrak uderzył potężnie z 10 metrów, ale świetną interwencją popisał się Thomas Kraft. Po tych wydarzeniach do głosu zaczęli dochodzi Bawarczycy.

Swoje umiejętności zaczął pokazywać Toni Kroos. Najpierw pomylił się o kilka centymetrów przy strzale z rzutu wolnego, zaś w 13. minucie popisał się równie świetnym podaniem jak to było w meczu z Energie Cottbus, które wykorzystał nie Miroslav Klose, a Vitus Nagorny.

17-letni pomocnik FCB błysnął również w kolejnej akcji. W środku pola minął trzech rywali, następnie wypuścił w uliczkę Matsa Hummelsa, który tą wyborną okazję wykorzystał z zimną krwią.

Kolejną asystę Toni zaliczył w 62. minucie, kiedy to rozegrał krótko rzut wolny z Matthiasem Schwarzem, który potężnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali. "Trzy asysty, to mówi samo za siebie. Toni zagrał świetnie" stwierdził Hummels.

Wynik na 4:0 ostatecznie ustalił Deniz Yilmaz.

FC Bayern II - KSV Hessen Kassel  4:0 (2:0)

FC Bayern II:   Kraft - Celozzi, Saba, Linke, Kokocinski - Fürstner, Kroos, Hummels, Schwarz (87. Schütz) - Sikorski (46. Görlitz), Nagorny (81. Yilmaz)

Rezerwowi:    Grün, Benede, Rieß, Badstuber

KSV Hessen Kassel:   Adler - Möller, Willers, Zinke, Kümmerle - Bayrak, Fießer, Schmidt (75. Petrukhin), Berger - Strobel (60. Beyer), Bauer

Sędzia:    Marco Fritz (Korb)

Widzów:    500

Bramki:    1:0 Nagorny (13.), 2:0 Hummels (20.), 3:0 Schwarz (62.), 4:0 Yilmaz (84.)

Żółte kartki:    - / Kümmerle, Strobel, Bauer, Petrukhin

Wierzysz w zwyciestwo Bayernu? Obstawiaj mecze i zarabiaj!