DieRoten.pl
Reklama

FCB Frauen z wizytą w Essen

fot. Merk Picture / Shutterstock.com
Reklama

Już dziś swoje kolejne spotkanie w ramach sezonu 2023/24 rozegrają piłkarki Bayernu Monachium, gdzie obowiązki trenera pełni Alexander Straus.

SGS Essen vs FC Bayern Frauen (14:00)

Po niedawnym zasłużonym zwycięstwie 2:0 nad 1. FC Koeln, dziś do akcji w żeńskiej Bundeslidze powracają zawodniczki Bayernu Monachium. Tym razem w ramach trzeciej kolejki ligowej, rywalkami FCB Frauen będzie ekipa SGS Essen.

Zadanie nie będzie należało do najłatwiejszych, ale Lina Magull i spółka są odpowiednio zdeterminowane, aby dopisać do swojego dorobku 3 punkty, albowiem największe rywalki monachijek w walce o mistrzostwo, czyli VfL Wolfsburg, póki co wygrały wszystkie spotkania.

− Podchodzimy do nadchodzącego meczu z dużym szacunkiem. Ale jeśli wykonamy naszą pracę i osiągniemy wyniki z treningów, jestem pewien, że możemy zejść z boiska jako zwycięzcy – powiedział trener Alexander Straus.

Dzisiejsze spotkanie trzeciej kolejki ligowej pomiędzy SGS Essen a FCB Frauen będzie można zobaczyć na DAZN oraz Magenta Sport. Dostępna będzie również relacja tekstowa na drużynowym koncie Twitter.

Co do sytuacji kadrowej Bayernu przed nadchodzącym starciem, trener Straus musi radzić sobie bez takich zawodniczek jak Carolin Simon (zerwane więzadło krzyżowe), Weronika Zawistowska (zerwane więzadło krzyżowe), Sydney Lohmann (kontuzja kostki) i Cecilia Ran Runarsdottir (zwichnięcie rzepki).

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...