DieRoten.pl

FCB Frauen mierzy się z Duisburgiem

fot. Merk Picture / Shutterstock.com
Reklama

Już dziś swoje kolejne spotkanie w ramach sezonu 2023/24 rozegrają piłkarki Bayernu Monachium, gdzie obowiązki trenera pełni Alexander Straus.

FC Bayern Frauen vs VfL Wolfsburg (17:30)

Tydzień po jakże ważnym zwycięstwie nad Wolfsburgiem, co poskutkowało powrotem monachijek na pierwsze miejsce, dziś o 17:30 zespół Alexandra Strausa rozgra kolejne spotkanie w ramach żeńskich rozgrywek 1. Bundesligi.

Tym razem w ramach siódmej kolejki ligowej, rywalkami Bayernu będzie ekipa MSV Duisburg, która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Co prawda faworytkami są zawodniczki FCB Frauen, ale Lina Magull i spółka nie lekceważą swoich przeciwniczek i podchodzą do tego starcia z należytym szacunkiem.

− Duisburg gra bardzo odważnie od tyłu i dobrze radzi sobie w ataku. Wiemy, że w meczu z nimi będziemy mieli wolne przestrzenie, które musimy wykorzystać, aby strzelić im bramki – powiedział Straus.

− Nasza motywacja i koncentracja muszą być zawsze takie same, bez względu na to, z jaką drużyną gramy. Tylko to się liczy i taką mentalność musimy pokazać – podsumował Alexander Straus.

Dzisiejsze spotkanie piątej kolejki ligowej pomiędzy FCB Frauen a MSV Duisburg będzie można zobaczyć na DAZN oraz Magenta Sport. Dostępna będzie również relacja tekstowa na drużynowym koncie Twitter.

Co do sytuacji kadrowej Bayernu przed nadchodzącym starciem, trener Straus musi radzić sobie bez takich zawodniczek jak Pernille Harder (kontuzja kolana), Carolin Simon (zerwane więzadło krzyżowe), Weronika Zawistowska (zerwane więzadło krzyżowe), Lina Magull (problemy mięśniowe), Sydney Lohmann (kontuzja kostki) i Cecilia Ran Runarsdottir (zwichnięcie rzepki).

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...