DieRoten.pl
Reklama

FCB Frauen inauguruje sezon ligowy 2023/24

fot. Merk Picture / Shutterstock.com
Reklama

Sezon 2023/24 w przypadku żeńskiej drużyny Bayernu Monachium dopiero co się rozpoczął. Dziś wieczorem monachijki rozegrają dokładnie 2. mecz w nowej kampanii.

SC Freiburg vs FC Bayern Frauen (18:15)

Po kilkudniowej przerwie, do akcji na krajowym podwórku powracają zawodniczki Bayernu Monachium, które w ubiegły weekend w ramach drugiej rundy DFB Pokal pokonały 2:0 drugoligową ekipę SG 99 Andernach.

Dokładnie o 18:15 na stadionie Dreisamstadion we Fryburgu, podopieczne Alexandra Strausa zainaugurują nowy sezon żeńskich rozgrywek Google Pixel Frauen-Bundesliga. Choć zadanie nie będzie należało do najłatwiejszych, to celem monachijek jest odnieść zwycięstwo i dopisać do swojego dorobku pierwsze 3 punkty.

Co do sytuacji kadrowej przed tym starciem, w kadrze FCB Frauen zabraknie takich zawodniczek jak Carolin Simon (zerwane więzadło krzyżowe), Weronika Zawistowska (zerwane więzadło krzyżowe) i Cecilia Ran Runarsdottir (zwichnięcie rzepki).

− Patrzymy na to, co sprawiło, że odnieśliśmy sukces w poprzednim sezonie i chcemy kontynuować naszą koncepcję – powiedział trener Straus.

− Rozwinęliśmy się dobrze w ciągu ostatniego sezonu, chcemy to kontynuować i stale się poprawiać. Skupiamy się na podróży, a nie na tym, dokąd nas ona zaprowadzi – podsumował Alexander Straus.

Warto podkreślić, że bilety na mecz można jeszcze nabyć w sklepie internetowym Freiburga. Co do transmisji dzisiejszego starcia, to będzie ona dostępna chociażby na kanałach ZDF, DAZN oraz Magenta Sport.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...