FC Bayern wygrywa z SpVgg Neckarelz w I rundzie Pucharu Niemiec (+ video)

Start w nowy sezon udał się w pełni! W pierwszym meczu o stawką Bayern wygrał z SpVgg Neckeralz 3:1 (0:0) awansując tym samym do drugiej rundy Pucharu Niemiec. Podopieczni Louisa van Gaala od początku przeważali, jednak dopiero po podkręceniu tempa w drugiej połowie, przeciwnik stracił siły i FCB mogło rozpocząć szturm wygrywając w pełni zasłużenie.

Przed 30 017 widzów w wysprzedanym stadionie  Rhein-Necker-Arena w Sinsheim, etatowym stadionie TSG Hoffenheim, drogę do zwycięstwa otworzył Mario Gomez strzelając zarówno pierwsza jak i druga bramkę (51 oraz 57 minuta). Wprowadzony w późniejszej fazie do gry Heiko Throm z SpVgg strzelił bramkę kontaktową (80 minuta), na która błyskawicznie odpowiedział Hamit Altintop (82 minuta).

Kapitanem Bawarczyków był Mark van Bommel, który pozostanie na tym stanowisku również w dalszej części sezonu. W bramce ustał Michael Rensing, który jak na razie wygrywa wyścig o pozycje numer jeden w FCB. Na środku obrony trochę niespodziewanie wystąpił Martin Demichelis, a nie Holger Badstuber, na lewej obronie zaś zagrał Daniel Pranjic, a nie Edson Braafheid. W ataku zagrał duet Mario Gomez oraz Miroslav Klose. Za nimi zagrał Thomas Müller jako „10”.

Już od początku spotkania wszystko układało się tak, jak wszyscy się spodziewali. Neckeralz broniło się cała drużyną przed ciągłymi atakami FCB. Już na starcie widać było, jak Bawarczycy zamierzają złamać te twierdzę. Konsekwentnym pressingiem planowano zmusić przeciwnika do popełnienia błędów. Boczni obrońcy, Lahm oraz Pranjic, co rusz rozpoczynali swoje rajdy, próbując długimi podaniami stworzyć sytuacje bramkowe.

Nikogo nie zdziwiło, że taktyka ta szybko przynosiła rezultaty. Po podaniu Lahma Klose w trzeciej minucie uderzył piłkę głową, która niestety poszybowała zbyt wysoko. Philipp w ósmej minucie sam próbował szczęścia, jednak bramkarz gospodarzy był bezbłędny. Kolejne dziesięć minut później nie miałby już szans, jednak Klose trafił jedynie w słupek, po tym, jak dobre podanie zagrał młody Müller.

Bramkarz gospodarzy Hickel bardzo często był w centrum uwagi. Po dośrodkowaniach bocznych obrońców nieustannie stwarzano sytuacje strzeleckie. Klose Gomez i reszta drużyny co chwila strzelali, jednak Hickel lub któryś z obrońców zawsze był na odpowiedniej pozycji.

Bayern próbując sforsować bokami bramkę przeciwnika tracił powoli swoja moc przebicia, kończąc rajdy często już w połowie boiska. Nawet po próbach strzałów z dystansu w wykonaniu van Bommela (25 minuta) i Altintopa(44 minuta) nie dały oczekiwanego skutku w postaci bramki. Neckarelz tylko raz zaatakowało poważnie bramkę strzeżona przez Rensinga. Jednak strzał Bogdana Müllera  z 13 metrów minął minimalnie bramkę. W ten sposób podczas przerwy widniał na tablicy wynik 0:0.

Po zmianie stron Bawarczycy zaczęli grać konsekwentniej, za co szybko zostali nagrodzeni. Po podaniu Schweinsteigera nowy nabytek Bayernu Mario Gomez trafił płaskim strzałem na 1:0 (51 minuta). Jedynie sześć minut później ten sam piłkarz podwyższył na 2:0 z rzutu karnego za zagranie przeciwnika ręką (57 minuta).

W ten sposób złamana została linia obrony dzielnie broniących się przeciwników. Cała sprawę ułatwiła czerwona kartka Christiana Fickerta z SpVgg  w 74 minucie na wielokrotną grę na faul.  Zamiast dalszego spaceru FCB zastało niespodziankę w postaci straconej bramki po strzale Heiko Thorma (80 minuta). Jednak już po chwili w 82 minucie na 3:1 podwyższył Hamit Altintop, ustanawiając zarazem końcowy wynik meczu.

Statystyki:

SpVgg Neckarelz - FC Bayern 1:3 (0:0)

SpVgg Neckarelz:            Hickel - Lang, Welz, Fickert, Walz - Gerstle, C. Schäfer, Ritschel (65. Suljejmani), Weber - B. Müller (88. Zimmermann), Frey (78. Throm)

FC Bayern:          Rensing - Lahm, Van Buyten, Demichelis, Pranjic - Van Bommel - Altintop, Schweinsteiger (72. Braafheid) - Müller (65. Baumjohann) - Gomez, Klose (78. Sosa)

Ławka rezerwowych:    Butt, Badstuber, Breno, Tymoshchuk

Sędzia:                 Markus Wingenbach (Altendiez)

Widzów:              30.000

Bramki:                0:1 Gomez (51.), 0:2 Gomez (57.), 1:2 Throm (80.), 1:3 Altintop (82.)

Żółte kartki:       Fickert, Welz / -

Żółto-czerwone kartki:                 Fickert (73./ostry faul)

Autor: KoRnKage