Eberl: Zasłużyliśmy na zwycięstwo z Bayernem

W ubiegłą sobotę swoje przedostatnie spotkanie w ramach sezonu ligowego 2022/23 rozegrali piłkarze pierwszego zespołu Bayernu Monachium.

Jak już informowaliśmy wcześniej, mistrzowie Niemiec w ramach 33. kolejki ligowej podejmowali na własnym podwórku drużynę RB Lipsk. Koniec końców pojedynek na Allianz Arenie zakończył się wynikiem 3:1 na korzyść „Byków”.

Podczas gdy monachijczycy zaprezentowali się stosunkowo dobrze w pierwszej połowie (1:0 dla FCB), to w drugiej części spotkania „Bawarczycy” spisali się mocno poniżej swoich możliwości, co też bezlitośnie wykorzystali zawodnicy RBL, strzelając swoim rywalom trzy bramki…

W pomeczowym wywiadzie dla klubowych mediów, na temat wygranej z Bayernem wypowiedział się dyrektor sportowy klubu z Saksonii, czyli Max Eberl.

− W pierwszej połowie obie drużyny traciły dużo piłek. Bayern zasłużył na prowadzenie do przerwy. W drugiej połowie wzięliśmy sprawy w swoje ręce, zbudowaliśmy większą presję i trzymaliśmy Bayern zajęty na własnej połowie – powiedział Eberl.

− Potem mieliśmy wiele dobrych akcji i zasłużyliśmy na zwycięstwo. Przyjechaliśmy tutaj wywalczyć awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie. Mieliśmy dobrą pozycję wyjściową i wykonaliśmy zadanie – podsumował Max Eberl.