DieRoten.pl
Reklama

Eberl trafi do Bayernu jeszcze w listopadzie?

fot. Obraz jorono z Pixabay
Reklama

Po tym jak Max Eberl został odsunięty przez Lipsk od obowiązków dyrektora sportowego, Niemiec jest nieustannie łączony z przejściem do Bayernu Monachium.

Kolejne źródła donoszą, że Eberl w niedalekiej przyszłości trafi do Bayernu Monachium, gdzie ma przejąć wolne stanowisko członka zarządu do spraw sportu, które wcześniej piastował Hasan Salihamidzic.

Tym razem bawarski „TZ” spekuluje, że Max mógłby zostać włączony do struktur bawarskiego klubu w listopadzie, po kolejnym spotkaniu Rady Nadzorczej FCB. Nie można wykluczyć, że wtedy dojdzie do zatwierdzenia przez Hainera i spółkę angażu Eberla.

Wspólny Rummenigge i Hoenessa

Dziennikarze podkreślają, że Uli Hoeness i Karl-Heinz Rummenigge realizują wspólnymi siłami wielki plan, który zakłada zatrudnienie Maxa Eberla i uczynienie go nową twarzą i silnym człowiekiem Bayernu. Byli bossowie FCB będą chcieli w najbliższej przyszłości wycofać się z codziennej działalności, zaś Eberl i Dreesen mieliby wypełnić „próżnię” po wycofaniu się legendarnego duetu.

Mówi się, że były dyrektor sportowy Lipska jest bardzo otwarty na pracę w klubie ze stolicy Bawarii. Monachijczycy mają już najwyraźniej przygotowany plan działania. Póki co nie było jeszcze oficjalnego kontaktu szefów z 50-latkiem, ale niebawem powinno to ulec zmianie.

Plan na 2025 rok

W przypadku zatrudnienia Maxa Eberla jako członka zarządu ds. sportu przez Bayern, jeden ze scenariuszy może zakładać, że w 2025 roku, kiedy wygaśnie umowa Dreesena jako prezesa, stanowisko to przejmie Eberl. Z kolei Christoph Freund (dyrektor sportowy) przejmie także rolę członka zarządu ds. sportu.

 

Źródło: TZ
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...