DieRoten.pl
Reklama

Eberl przechodzi do Bayernu za 4,5 mln euro

fot. Fotolia
Reklama

Nie od dziś wiadomo już, że w niedalekiej przyszłości do zarządu bawarskiego klubu zostanie włączony Max Eberl, który wciąż jest związany umową z RB Lipsk.

Jak jednak informuje niemiecka prasa z „Bildem” na czele, Bayern Monachium i RB Lipsk mieli już uzgodnić pełne porozumienie w sprawie zatrudnienia Maxa Eberla przez monachijczyków.

Decyzja została podjęta przez szefostwo FCB przed planowanym pod koniec lutego spotkaniem Rady Nadzorczej – Niemiec ma zostać nowym członkiem zarządu do spraw sportu. Warto przypomnieć, że po raz ostatni funkcję tę pełnił były dyrektor sportowy bawarskiego klubu – Hasan Salihamidzic.

Wielu kibiców zastanawiało się dotąd, ile pieniędzy będzie kosztować „Bawarczyków” wyrwanie 50-latka z RBL, ale jak donosi Christian Falk, kwota została ustalona na 3,5 mln euro. Ponadto na konto „Byków” wpadnie jeszcze dodatkowy 1 mln euro jako rekompensata z tytułu odwołania zaplanowanego w 2021 roku sparingu pomiędzy FCB i Lipskiem (przy okazji zatrudnienia Nagelsmanna).

Hoeness siłą napędową

Mówi się, że główną siłą napędową zatrudnienia Maxa Eberla jest Hoeness, który od lat pozostaje w bardzo dobrych relacjach i kontakcie z Niemcem.

Honorowy prezydent FCB chciał tym samym jak najlepiej przygotować klub, jako że w niedalekiej przyszłości wraz z Rummenigge zamierza ponownie usunąć się w cień. Warto podkreślić, że Christoph Freund, czyli dyrektor sportowy Bayernu, nie ma nic przeciwko i rozumie system Uliego. Austriak doskonale rozumie sposób funkcjonowania „Gwiazdy Południa” i prowadzi regularny dialog z Radą Nadzorczą na temat codziennej działalności. 

Źródło: Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...