Demirbay: Darzymy Bayern szacunkiem

Stało się! Druga w tym sezonie przerwa reprezentacyjna dobiegał już końca i do akcji po przerwie powracają podopieczni 34-letniego Juliana Nagelsmanna.

Dokładnie o 15:30 emocje sięgną zenitu, albowiem do akcji w rozgrywkach niemieckiej Bundesligi powracają zawodnicy rekordowego mistrza Niemiec, którzy w szlagierowym hicie 8. kolejki zmierzą się z Bayerem 04 Leverkusen.

Ostatnio podczas obszernego wywiadu dla „Sport Bilda”, na temat nadchodzącego starcia na szczycie niemieckiej pierwszej ligi wypowiedział się pomocnik „Aptekarzy” – Karim Demirbay – który podkreślił, że cały zespół B04 darzy szacunkiem swoich rywali z Monachium.

− To wielki zespół od lat. Darzymy ich szacunkiem, co jest dla mnie czymś pozytywnym. Wiemy, że aby wygrać, musimy włożyć w to wszystko. Ale jesteśmy w dobrym nastroju. Postaramy się narzucić im naszą grę. Jestem gotowy na wygraną z FCB – powiedział Demirbay.

Warto podkreślić, że w 2020 roku Bayer 04 Leverkusen trzykrotnie przegrał z Bayernem (dwa razy w Bundeslidze oraz w Pucharze Niemiec). Podczas dalszej rozmowy z dziennikarzem, Karim Demirbay dał jasno do zrozumienia, że klub wyciągnął odpowiednie wnioski z tych porażek.

− Nasz zespół zrozumiał – nie ma znaczenia, czy pięciu piłkarzy zaprezentuje znakomity występ, jeśli na koniec przegramy. Z drugiej strony, jeśli wszyscy gramy dobrze jako jednostka i wygrywamy, to wszystko jest w porządku – mówił dalej.

− Jesteśmy na dobrej drodze do przyswojenia sobie tej mentalności i jesteśmy chętni do wygrywania – podsumował Karim Demirbay.

Źródło: Sport Bild