Demirbay: Bramka na 1:1 dała nam impuls

W ubiegłą sobotę swoje kolejne spotkanie w ramach rozgrywek niemieckiej pierwszej Bundesligi rozegrali piłkarze ekipy rekordowego mistrza Niemiec.

Jak już informowaliśmy wcześniej – podopieczni Juliana Nagelsmanna wywalczyli tylko jeden punkt, zaś pojedynek na Allianz Arenie w Monachium zakończył się rezultatem 1:1.

Po zakończeniu starcia na stadionie FCB, na pytania dziennikarzy w strefie mieszanej odpowiadali piłkarze obu klubów. W przypadku gości z Leverkusen swoje zdanie wyraził między innymi Karem Demirbay, który podkreślił, że gol na 1:1 zapewnił „Aptekarzom” potrzebny impuls.

− Bramka na 1:1 zdecydowanie dała nam kolejny impuls. Przed meczem mówiliśmy, że coś jest dziś możliwe i że jesteśmy bardzo dobrą drużyną, która nie musi się ukrywać – powiedział Demirbay.

− W pierwszych 15 minutach mieliśmy problemy, ale potem zyskaliśmy trochę energii dzięki wygranej 1:1 – mówił dalej.

− Nie chcieliśmy się ukrywać i działać ofensywnie. Jesteśmy bardzo dobrym zespołem. W pierwszych 15 minutach mieliśmy problemy, ale rzut wolny przywrócił nas do gry – podsumował Karem Demirbay.

Po rozegraniu 25 kolejek, zespół Bayernu Monachium zajmuje pierwsze miejsce z dorobkiem 59 punktów i przewagą 9 oczek nad Borussią Dortmund. Warto jednak wspomnieć, że dortmundczycy mają do rozegrania jeden zaległy mecz z Mainz (przełożony na 16 marca).