De Ligt: Nasza reakcja po straconej bramce była bardzo dobra

W meczu drugiej rundy rozgrywek Pucharu Niemiec, podopieczni Juliana Nagelsmanna pokonali wczorajszego wieczoru drużynę Augsburga.

Ostatecznie pojedynek na WWK Arenie zakończył się wynikiem 5:2 na korzyść „Bawarczyków”. Co do bramek, to na listę strzelców wpisali się Eric Maxim Choupo-Gooting (dwukrotnie), Joshua KimmichJamal Musiala oraz Alphonso Davies.

Po ostatnim gwizdku na temat spotkania wypowiedziało się kilku zawodników bawarskiego klubu. Swoje zdanie wyraził między innymi Matthijs de Ligt, który podkreślił, że mimo kiepskiego początku w wykonaniu FCB, monachijczycy bardzo dobrze zareagowali na wcześnie straconą bramkę.

− Nie zaczęliśmy dobrze w tym spotkaniu, ale mimo wszystko i tak wygraliśmy, co moim zdaniem jest bardzo dobre. Myślę, że nasza reakcja po straconej bramce była bardzo dobra – powiedział De Ligt.

− Graliśmy dobrze, byliśmy szybcy i stosunkowo szybko wyrównaliśmy. Następnie weszliśmy dobrze w drugą połowę i byliśmy stanie strzelić bramki na 2:1 i 3:1 – mówił dalej.

− Daliśmy sobie jednak strzelić gola na 3:2, co już nie było takie dobre. Jednakże mimo to szybko odpowiedzieliśmy golem na 4:2 i było po meczu – podsumował Matthijs de Ligt.

Co do Matthijsa de Ligta, to od momentu swojego letniego transferu z Juventusu, Holender wystąpił łącznie w 14 meczach o stawkę dla Bayernu Monachium, w których to strzelił 1 bramkę (spędził na boiskach łącznie 958 minut).

Źródło: FCB TV