Davies i Stanisic z porażkami w finale Ligi Narodów

Za nami już kolejne spotkania w ramach czerwcowej przerwy reprezentacyjnej, która za niespełna kilka dni dobiegnie już końca.

Zanim jednak piłkarze udadzą się na wakacje, to w nadchodzących dniach będziemy jeszcze świadkami wielu ciekawych i niezwykle interesujących spotkań – mowa nie tylko o sparingach, ale i pojedynkach Ligi Narodów, czy też potyczkach w ramach eliminacji do mistrzostw Europy.

Wczoraj mogliśmy oglądać w akcji kilku zawodników rekordowego mistrza Niemiec. Podczas gdy Chorwacja mierzyła się z Hiszpanią, to Kanada rywalizowała ze Stanami Zjednoczonymi. Swoje ostatnie starcie turniejowe rozegrali też gracze Francji U-18.

Chorwacja 0:0 (0:0) Hiszpania

W finale Ligi Narodów UEFA, kibice nie doczekali się żadnej bramki przez 120 minut gry (razem z dogrywką). W związku z tym zwycięzca musiał zostać wyłoniony przez konkurs rzutów karnych. Koniec końców skuteczniejsi okazali się Hiszpanie, którzy ograli Chorwatów 5:4 po serii jedenastek.

Josip Stanisic pojawił się na murawie dopiero w 112. minucie i spędził na boisku 8 minut. Jako ciekawostkę warto nadmienić, iż w przeciągu kilku miesięcy defensor FCB sięgnął z kolegami po brązowy medal MŚ oraz srebrny medal Ligi Narodów.

Kanada 0:2 (0:2) Stany Zjednoczone

Z porażką w finałowym pojedynku Ligi Narodów CONCACAF musiał pogodzić się także inny piłkarz Bayernu – Alphonso Davies. Mimo starań Kanadyjczycy nie byli w stanie sprostać Amerykanom i zostali pokonani przez USA 2:0. Defensor FCB spędził na murawie pełne 90 minut.

Francja U-18 0:2 (0:2) Australia U-23

Porażką turniej „Tournoi Maurice Revello” zakończyli z kolei piłkarze Francji U-18, którzy w pojedynku o 3. miejsce przegrali 0:2 z Australią U-23. Mathys Tel pojawił się na boisku po przerwie i rozgrał 45 minut.