DieRoten.pl
Reklama

Davies: Dla Jonathana Davida transfer do Bundesligi nie byłby problemem

fot.
Reklama

Nie dalej jak wczoraj odbyła się wideokonferencja z udziałem Alphonso Daviesa, który odpowiadał na wiele pytań związanych nie tylko z Bayernem, ale i swoją karierą.

Jedno z zadanych pytań dotyczyło rodaka „Phonziego”, a będąc dokładniejszym Jonathana Davida, który w ostatnich tygodniach wielokrotnie łączony był z transferem do Bundesligi. Warto podkreślić, że jednym z klubów, który jest nieustannie wymieniany w gronie potencjalnych kierunków dla Kanadyjczyka jest właśnie Bayern.

Alphonso Davies zna się bardzo dobrze z 20-letnim ofensywnym pomocnikiem z racji wspólnych występów dla kadry narodowej Kanady. Defensor „Gwiazdy Południa” jest przekonany, że bez względu na wszystko David poradziłby sobie w niemieckiej lidze.

– Jonathan posiada wiele umiejętności, co też można potwierdzić faktem, że strzela wiele bramek i sporo asystuje w lidze belgijskiej. Jeśli trafiłby tutaj, to nie byłoby dla niego problemem grać na takim poziomie – skomentował Davies.

Kanadyjski supertalent, który niedawno przedłużył umowę z monachijczykami do końca czerwca 2023 roku zdradził także powody, dla których odrzucił możliwość gry w Premier League w przeszłości. Mimo licznych ofert, Davies nie miał wątpliwości wraz ze swoim agentem, że to właśnie Bayern jest odpowiednim miejscem dla niego.

‒ Wiem o plotkach z Anglii. Wiele klubów kontaktowało się z moimi agentami. Wówczas w pełni skupiałem się na grze dla Vancouver. Za kulisami działali moi ludzie w tej sprawie, więc nie musiałem zaprzątać sobie głowy tym tematem – mówił dalej.

‒ Kluby pytały o mnie moich agentów, którzy następnie informowali mnie o tym. Usiedliśmy do rozmów z Bayernem i kiedy tylko dowiedziałem się o ich zainteresowaniu, to nie miałem wątpliwości, że chcę dla nich grać. Uwielbiam grać dla tego klubu. Pojawienie się w Bayernie w takim młodym wieku jeszcze bardziej mnie motywuje – podsumował „Phonzie”.

Źródło: Bundesliga / FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...