DieRoten.pl

Eksperci nt. powrotu Muellera do kadry narodowej Niemiec

03.02.2020, 09:25:26
FotoOlimpik

W marcu zeszłego roku Joachim Loew podjął decyzję, że nie będzie już więcej powoływać do kadry narodowej Thomasa Muellera, Jerome'a Boatenga oraz Matsa Hummelsa.

Jak już doskonale wiemy decyzja ta spotkała się zarówno z krytyką, jak i również licznymi pochwałami. Niemniej jednak ostatnimi czasy pojawia się coraz więcej głosów, że trener Joachim Loew z racji nadchodzących mistrzostw Europy powinien przemyśleć temat ponownego powołania Muellera lub Hummelsa.

Ostatnio o zdanie w tej sprawie poproszono kilku ekspertów i legend niemieckiej piłki. Dla przykładu Olaf Thon jest zwolennikiem powrotu Thomasa do kadry narodowej Niemiec. Z kolei Lothar Matthaeus uważa, że pomocnika „Gwiazdy Południa” należy rozważać raczej w kwestii udziału na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Olaf Thon:

− Moim zdaniem Thomas został zbyt szybko wyrzucony z drużyny. Oczywiście pasowałby tam idealnie. Mam nadzieję i trzymam kciuki, aby Mueller pojechał na Euro.

Hansi Mueller:

Jestem fanem Thomasa Muellera. To kompletny zawodnik i odznacz się niesamowitą prezencją. Znajduje się także w świetnym wieku dla piłkarza, jest sprawny i posiada wyjątkową charyzmę. Byłby dobry dla każdej drużyny, wliczając w to kadrę narodową. On należy do tej drużyny.

Thomas Berthold:

Ostatnie dwa turnieje międzynarodowe pokazały, że to już koniec dla niego. Mueller miał swój czas. Poza tym Jogi posiada wiele alternatyw na tej pozycji.

Lothar Matthaeus:

Jeśli Thomas znajdzie się w kadrze, to musi grać. Nie ma sensu powoływać go tylko po to, aby siedział na ławce. Rok temu Jogi zdecydował przeciwko kilku doświadczonym piłkarzom, ponieważ poczuł, że konieczne są zmiany. Więc moim zdaniem Loew powie „nie” dla tego pomysłu. Bardziej widzę Muellera jako opcję na Letnie Igrzyska Olimpijskie.

źródło: Bulinews.com

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama03.02.2020 15:47
Cała trójka o gracze o wyjątkowej jakości i zasługach dla reprezentacji. Wiem, że mógłbym na nich polegać, gdybyśmy mieli problemy przed mistrzostwami Europy - powiedział Loew w rozmowie z "Bild am Sonntag".

Edytowano : 2020-02-03 15:59:47

Cała trójka o gracze o wyjątkowej jakości i zasługach dla reprezentacji. Wiem, że mógłbym na nich polegać, gdybyśmy mieli problemy przed mistrzostwami Europy - powiedział Loew w rozmowie z "Bild am Sonntag". Więc sprawa nie do końca zamknięta ;)
03.02.2020 13:01
Lothar Matthaeus ma rację, Low podjął taką decyzję i nie ma od niej powrotu.
03.02.2020 11:15
O ile Hummels ma sens, bo Niemcy cierpią na brak obrońców, to wzięcie Muellera jako piłkarza podwieszonego pod Wernera ma sens, ale jakby miał grać zamiast Sane na skrzydle? W Bayernie mimo, że jest ustawiony na skrzydle to jest wolnym elektronem w kadrze jest wielu piłkarzy, którzy nie lubią gości w swojej strefie boiska. Jedynie blisko szpicy na inne pozycje jako rezerwowy pojedzie.
03.02.2020 10:25
Wczoraj wieczrem Transfermarkt podal informacje, ze Loew, w przypadku zbyt poznego powrotu do zdrowia Sule oraz ewentualnych kontuzji innych zawodnikow rozwaza powolanie na Euro Hummelsa oraz Mullera :) Ale tez uważam, ze najlepszą opcja dla nich bylyby igrzyska olimpijskie.
03.02.2020 09:44
Zdecydowanie tylko IO, a zapewne jeśli sie szum zrobi wkoło tego to nie pomoże to w dobrej formie Tomkowi
03.02.2020 09:34
Niech jedzie na IO, bo to niesamowita przygoda dla sportowca. Wszystkiego innego już doświadczył i zdobył.
Wróci do kadry, Niemcy nie zachwycą i pewnie zostanie kozłem ofiarnym. Po co.

reklama