DieRoten.pl

Co dalej z Thiago, Neuerem, Muellerem, Alabą i resztą?

12.02.2020, 12:14:39
FotoOlimpik

W najnowszym wydaniu niemieckiego dziennika „Sport Bild” znajdziemy bardzo obszerny artykuł poświęcony przyszłości zawodników, których umowa wygasa latem 2021 roku.

Jak już doskonale wiemy w zespole rekordowego mistrza Niemiec możemy wyróżnić kilku piłkarzy, których umowa z FCB obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. Będąc dokładniejszym mowa o takich graczach jak Sven Ulreich, Manuel Neuer, David Alaba, Javi Martinez, Thiago, Thomas Mueller oraz Jerome Boateng.

Niemiecki dziennik „Sport Bild” postanowił bliżej przyjrzeć się ich sytuacji i dalszej przyszłości w zespole „Gwiazdy Południa”. Jedno jest pewne – od teraz Oliver Kahn będzie zaangażowany w planowanie kadry Bayernu. Niemiec podczas oceny poszczególnych piłkarzy będzie przyglądał się ich charakterowi i mentalności. Dziennikarze zaznaczają także, że największe szansę będą mieli zawodnicy o mentalności zwycięzców.

Ogółem rzecz biorąc wszyscy piłkarze z wyjątkiem Manuela Neuera, będą musieli poczekać do marca, zanim rozpoczną się negocjacje. W przypadku kapitana bawarskiego klubu rozpoczęto już przygotowania do rozmów z 33-latkiem i jego agentem. Bossowie pragną wstrzymać się z decyzją odnośnie reszty i przyjrzeć się ich grze i zaangażowaniu w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.

David Alaba

Austriak znajduje się w dobrej pozycji wyjściowej w kwestii negocjacji. Bayern pragnie mimo wszystko zatrzymać Davida na dłużej. Alaba powinien otrzymać nowy i bardzo lukratywny kontrakt.

Javi Martinez

W przypadku Hiszpana sprawy nie wyglądają już tak kolorowo odnośnie nowego kontraktu… Javi znowu leczy kontuzje, zaś monachijczycy rozglądają się na rynku za nową szóstką.

Thomas Mueller

Wychowanek Bayernu od pewnego czasu prezentuje się bardzo dobrze, ale należy pamiętać, że w ostatnich miesiącach Mueller długo wyczekiwał uznania, zaś zimą chciał nawet odejść, choć bossowie nie zgodzili się na transfer. Przenosiny do Włoch lub Anglii wydają się być możliwą opcją dla 30-latka, choć dobra oferta nowego kontraktu spowoduje, że zostanie w FCB.

Thiago

Jeśli Thiago nadal będzie grał tak dobrze jak ma to miejsce obecnie, to zostanie nagrodzony nowym kontraktem, który zapewni mu sporą podwyżkę. W przeciwnym wypadku Bayern zdecyduje się na sprzedaż Hiszpana, aby zarobić € i zwolnić budżet płacowy dla nowych piłkarzy.

Philippe Coutinho *(wypożyczony do końca sezonu)

Opcja wykupu Coutinho została zredukowana z 120 na 80 milionów euro, jednakże do tej pory Brazylijczyk nie przekonuje swoją grą i jego pozostanie na dłużej jest mało możliwe.

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (12)

reklama13.02.2020 10:12
Jeszcze jest czas. Alaba przedłuży, Neuer przedłuży, Tomek tez przedluży, stawiam, że Martinez niestety nie. Chyba powoli możemy się z Javim żegnać. Widać że jest ostatnim, na którego stawiali Niko i Hansi. Boateng też raczej na wylocie, bo przecież wzmacniamy obronę, wróci też Sule.

Z Thiago nie wiadomo, ostatnio jak by w lepszej formie ale ja nie mam wiary, że kiedyś ją ustabilizuje.
13.02.2020 09:41
Manu,Tomek i David - rozsądne terminy i pieniądze a reszta dziękuję.
Thiago ewentualnie przy rozsądnej pensji a przypuszczam,że mu się marzy ponad 10 więc pożegnania nadszedł czas.
12.02.2020 20:41
tylko i wyłącznie nowe kontrakty !
12.02.2020 18:21
Z wyżej wymienionych to duży znak zapytania postawiłbym przy Martinezie.
Gość już młodszy nie będzie, w tym roku skończy 32 lata. Wydaje mi się, że to ostatni gwizdek by go sprzedać za jakieś rozsądne pieniążki. A w jego miejsce można by ściągnąć jakiegoś młodego grajka, albo dołożyć do większego transferu.
12.02.2020 17:11
Te dziennikarskie kaczki z tygodnia na tydzień. Kibice mają swoje zdanie na ten temat, a publikowanie tego czego się domyśla co tydzień jest zbędne.
12.02.2020 17:07
Neuer, Alaba, Tiago i Muller na pewno dostaną propozycję przedłużenie kontraktu i myślę że zaakceptują ją. Są zbyt cenni by się ich pozbyć. Z kolei Boateng i Coutinho odejdą po tym sezonie, Brazylijczyk wróci do Barcelony a Boateng pójdzie tam gdzie więcej zapłacą. W przypadku Martineza to powiem szczerze że nie wiem.
12.02.2020 15:39
Boateng i Javi pewnie odejdą, Coutinho wraca do Barcelony i tam będą się martwili, co dalej z nim, a z resztą trzeba przedłużyć kontrakty.
12.02.2020 14:39
Boa może w końcu odejdzie, widać że to nie jest już ten sam zawodnik. Martinez też zapewne będzie na wylocie, lepszy już nie będzie. Tolisso obstawiam że zostanie, bo nie chce mi się wierzyć, że będzie taka rewolucja w składzie. Cou za 50-60 mln mógłby zostać, zawsze to jakaś alternatywa.
12.02.2020 13:08
Nie wiem od kiedy Boa, Javi, Ulle, itd. tworzą trzon drużyny. Boa i Javi tworzyli go kilka lat temu, a reszta nigdy go nie tworzyła. Zgodzę się, że w jedno okienko trochę słabo wymienić 10 piłkarzy.
12.02.2020 13:05
Alaba, Neuer, Thiago i Muller to obowiązek do przedłużenia.
12.02.2020 12:54
Przecież nie pozbędą się trzonu drużyny w jednym okienku transferowym. Pewniakami do odejścia są Boateng, Martinez, Ulreich i Tolisso. W lecie kończy się wypożyczenie Persisca, Coutinho i Odriozoli, do tego jeszcze Arp, więc to już jest 8 piłkarzy na wylocie. Większa rewolucja raczej nie jest wskazana, bo to może zachwiać równowagę w drużynie.
12.02.2020 12:18
Lewy to jednak jest u nas ktoś, reszta ciężko walczy o kontrakty, a on dostał już w sierpniu kontrakt na 20mln

reklama