Carlo wygrywa w debiucie

Bayern Monachium prowadzony przez nowego trenera wygrał swój pierwszy mecz towarzyski przed nowym sezonem. "Die Roten" pokonali w wyjazdowym spotkaniu występujące w Oberlidze SV Lippstadt 4-3.

Na trybunach zgromadziło się dziś aż 8,500 fanów. "Bawarczycy" przystąpili do tego pojedynku bez swoich największych gwiazd, które wciąż wypoczywają po mistrzostwach Europy. Inni członkowie pierwszej drużyny zeszli z placu gry już po pierwszej połowie lub tuż po starcie drugiej części meczu.

Pierwsza połowa była dobra. Po niej nie chciałem podejmować ryzyka- tłumaczył Ancelotti.

Kibice, którzy przybyli na stadion, by obejrzeć dzisiejszy mecz nie musieli długo czekać na pierwszego gola. Już w 9.minucie do siatki rywali trafił Julian Green, natomiast siedem minut później wynik podwyższył Arjen Robben. Kolejne trafienie w 33.minucie zaliczył Franck Ribery. Czwarty gol dla Bayernu to efekt samobójczego trafienia piłkarza Lippstadt.

Już w 36.minucie gry z boiska zszedł Arjen Robben, który prawdopodobnie nabawił się urazu mięśniowego. Holender szczegółowe badania przejdzie po powrocie do Monachium.

Przez większość drugiej połowy meczu na placu gry przebywali głównie zawodnicy młodzieżowych drużyn Bayernu, co skutkowało aż trzema bramkami dla Lippstadt. W 51.minucie trafił Rump, w 57. Parensen, a ostatniego gola w tym pojedynku zdobył Maiella.

FC Bayern: Ulreich(46.Starke) - Rafinha(64.Hillmann), F.Goetze(81.Fein), Martinez(46.Isherwood), Bernat(64.Friede), Lahm(61.Stingl), Alonso(61.Shabani), Benko(61.Tarnat), Robben(36.Crnicki), Green(81.Haegler), Ribery(46.Wintzheimer)