Bundesliga: Rywale tracą punkty

Lider Bundesligi Schalke 04 Gelsenkirchen znów traci punkty - tym razem "The Royal Blue" nie potrafili wygrać na wyjeździe z Hannoverem 96, chociaż już w 2. minucie wyszli na prowadzenie. 1 punkt na swoim koncie zapisała także trzecia drużyna w tabeli ligi niemieckiej, VfB Stuttgart. Piłkarze Schalke nie mogli jednak długo się cieszyć po trafieniu Halila Altintopa. Już 120 sekund później gospodarze doprowadzili do remisu za sprawą zdobytego gola przez byłego zawodnika FC Bayernu Michaela Tarnata. Z kolei zawodnicy z Gottlieb-Deimler Stadion na własnym obiekcie nie byli w stanie pokonać przeciwnika ze środka tabeli VfL Wolfsburg i jedynie zremisowali z nim bezbramkowo.

Oznacza to, że w tej chwili Bawarczycy tracą do Schalke 7 punktów, zaś do VfB brakuje im trzech "oczek", tak samo jak do Werderu. Już jutro FCB może wskoczyć na 3. miejsce w tabeli, odrabiając tym samym kolejne punkty do ekipy z Gelsenkirchen. Jednak, aby tak się stało mistrzowie Niemiec muszą pokonać na Allianz Arena w niedzielę Werder Brema, co z pewnością łatwą sztuką nie będzie.

Wyniki spotkań z piątku i soboty:

1. FC Nürnberg - Eintracht Frankfurt 2:2 (0:1)
Hannover 96 - FC Schalke 04 1:1 (1:1) [75 minut Hamita Altintopa]
Borussia Mgladbach - Hertha BSC 3:1 (1:0)
VfL Bochum - Borussia Dortmund 2:0 (0:0)
1. FSV Mainz 05 - Arminia Bielefeld 1:0 (0:0)
VfB Stuttgart - VfL Wolfsburg 0:0 (0:0)
Energie Cottbus - Alemannia Aachen 0:2 (0:1) [90 minut rozegrał Jan Schlaudraff, dwie asysty, zmarnowany rzut karny]