Bulls Cup 2007: FCB wygrywa turniej, Rensing bohaterem finału

Bayern Monachium zwyciężył w I edycji Bulls Cup 2007! Bawarczycy w pierwszym meczu ograli Urawę Red Diamonds 3:0 (Roque Santa Cruz x 2, Claudio Pizarro), zaś w drugim spotkaniu pokonali w karnych gospodarze zawodów drużynę z Salzburga 3:2. Do siatki trafiali kolejno Lukas Podolski, Pizarro i Santa Cruz, zaś po przeciwnej stronie Alex Zickler oraz Vargas. Trzeba zaznaczyć, iż w konkursie rzutów karnych dwa strzały wybronił Michael Rensing. Najważniejsze spotkanie turnieju stało na dużo niższym poziomie niż dwa poprzedzające je pojedynki. Przede wszystkim ze względu na to, iż nie zdobyto żadnej bramki w regulaminowym czasie gry 45 minut, a było to efektem tego, że zarówno Bayern jak i Salzburg nie chciały stracić bramki, która mogłaby oznaczać porażkę w spotkaniu.

Taki obrót spraw doprowadził do tego, że kibice byli świadkami dosyć nudnego spotkania, a walka toczyła się w środku pola. Groźne sytuacje można policzyć na palcach jeden ręki. Po 45 minutach sędzia odgwizdał koniec pojedynku, a zwycięzce miały wyłonić rzuty karne.

1:0 - Lukas Podolski bez problemu umieszcza piłkę w siatce
1:1 - Alex Zickler pokonuje Michaela Rensinga
1:1 - strzał Bastiana Schweinsteigera zostaje obroniony
1:1 - uderzenie zawodnika gospodarzy broni Rense
2:1 - rzut karny na bramkę zamienia Roque Santa Cruz
2:2 - to samo co poprzednik czyni Vargas
3:2 - Claudio Pizarro zaznacza swoją obecność w finałowym meczu wykorzystaniem karnego
3:2 - Michael broni jedenastkę i daje zwycięstwo FCB!

FC Bayern - Salzburg 0:0, 3:2 w karnych

FC Bayern Monachium bez problemu wygrał z Urawą Red Diamonds 3:0 w pierwszym meczu Bulls Cup 2007 rozgrywanym w Salzburgu. Dwie bramki dla FCB strzelił Roque Santa Cruza, a trzecią Claudio Pizarro. Przy trafieniach asystowali kolejno Andreas Goerlitz, Mehmet Scholl i Ali Karimi. Niewiele brakowało a w 41. minucie byłoby 4:0, jednak piłkarz po uderzeniu Bastiana Schweinsteigera wylądowała na poprzeczce bramki Japończyków.

Piłkarze dowodzeni przez Ottmara Hitzfelda byli zdecydowanie lepszą ekipą, choć nie forsowali tempa gry. Przeciwnicy tylko raz zagrozli Michaelowi Rensingowi, który stał w bramce Bayernu. Wówczas zawodnik Urawy trafił tylko w poprzeczkę.

W 43. minucie nastąpiła zmiana pokoleniowa - 36 letniego Scholla zastąpił Toni Kroos, piłkarz urodzony 04.01.1990 roku.

FC Bayern - Urawa Red Diamonds 3:0

FC Bayern: Rensing - Görlitz, Lell, Demichelis, Fürstner - Karimi, Van Bommel, Schweinsteiger, Scholl (44. Kroos) - Pizarro, Santa Cruz

Bramki: 1:0 Santa Cruz (10.), 2:0 Santa Cruz (33.), 3:0 Pizarro (41.)