Bolesna porażka Bayernu U19

Wczorajszego dnia Bayern U19 musiał pogodzić się z wyższością rywali z Mainz. W ramach 5. kolejki młodzi "Bawarczycy" ulegli 1-4 gościom z FSV Mainz.

Podopieczni Holgera Seitza zajmują obecnie drugie miejsce z takim samym dorobkiem punktowym co liderzy 1.FC Kaiserslautern U19, którzy posiadają jednak lepszy bilans bramkowy.

"Bawarczycy" już po pierwszych trzydziestu minutach gry przegrywali 2-0 po bramkach Ilkera Yueksela oraz Bote Baku. W 71' minucie goście podwyższyli prowadzenie za sprawą Joela Richtera.

Bramkę honorową na pięć minut przed końcem spotkania zdobył znany nam wszystkim Felix Goetze, który miał już okazję trenować z pierwszym zespołem Bayernu i Carlo Ancelottim.

W końcówce spotkania młodzież Bayernu została dobita przez 17-letniego Riccardo Prestiego. Za tydzień w niedzielę zespół prowadzony przez Holgera Seitza stanie przed szansą awansu na fotel lidera, gdyż przeciwnikiem Bayernu U19 będzie K'lautern.

Bayern U19 - FSV Mainz U 19 1-4

Bramki: 19' Yueksel 0-1, 28' Baku 0-2, 71' Richter 0-3, 85' Goetze 1-3, 90' Presti 1-4

Skład: Enrico Caruso, Matthias Stingl, Thomas Isherwood, Felix Götze, Marco Friedl, Adrian Fein, Niklas Tarnat, Benjamin Hadzic, Timothy Tillman, Yousef Emghames, Manuel Wintzheimer

Zmiany: Mario Crnicki, Maximilian Franzke, Resul Tuerkkalesi, Meritan Shabani

Źródło: Transfermarkt.de