DieRoten.pl

Boateng: Tęsknie za Bayernem i jego kibicami

02.01.2022, 10:57:13
Ł. Skwiot

Wraz z końcem sezonu 2020/21, dobiegła też końca przygoda trzech jakże zasłużonych dla Bayernu Monachium zawodników pierwszego składu.

 

Mowa rzecz jasna o takich zawodnikach jak David Alaba, Javi Martinez oraz Jerome Boateng, którzy trafili kolejno do Realu Madryt, Qatar SC oraz Olympique Lyon.

Jakiś czas temu ostatni z nich udzielił obszernego wywiadu dla portalu „Spox.com”. Mistrz Świata z 2014 roku poruszył wiele tematów związanych nie tylko ze swoją przyszłością, ale i również Bayernem Monachium. Boa nie ukrywa, iż wciąż tęskni za swoimi kolegami oraz kibicami FCB.

− W Bayernie zawsze chodzi o zwycięstwa i tytuły. Bundesliga i Puchar Niemiec – nie trzeba o tym mówić, to niemalże obowiązek. To samo tyczy się Ligi Mistrzów. Ciekawi mnie dalsza część sezonu i udział FCB w fazie pucharowej Champions League – powiedział Boateng.

− Za kim tęsknię? Za kolegami z zespołu, a także za ludźmi wokół klubu - począwszy od kucharzy i fizjoterapeutów, a skończywszy na obsłudze odpowiedzialnej za sprzęt. Poznałem tam wielu przyjaciół, tęsknie za nimi. Brakuje mi też kibiców Bayernu, którzy zawsze mnie wspierali – mówił dalej.

− W ciągu dziesięciu lat gry dla Bayernu, zawsze byłem pewny siebie i miałem swój wkład w sukcesy. Pod tym względem mogę być naprawdę zadowolony i nie narzekać na swoją przeszłość w klubie – dodał Niemiec.

W dalszej części wywiadu, Jerome nie szczędził też pochwał pod adresem Leroya Sane, który w rundzie jesiennej odbudował swoją formę i stał się jednym z kluczowych zawodników w zespole rekordowego mistrza Niemiec.

− Jestem niesamowicie szczęśliwy z powodu Leroya, że sprawy układają się dla niego tak dobrze. To świetny facet i po prostu ważne jest, aby czuł się komfortowo i swobodnie. Może trochę mu tego brakowało w pierwszym sezonie, był trochę spięty, ale wracał po kontuzji – podsumował Jerome Boateng.

źródło: Spox.com

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)03.01.2022 00:35
Szkoda ze względy poza sportowe zdecydowały o odejściu Boa bo mógł jeszcze przez sezon lub dwa wymiatać w obronie razem z Sule
02.01.2022 21:47
Większość byłych piłkarzy gdy odejdzie to tęskni i miło nas wspomina.
02.01.2022 19:13
Fajnie, że nie jęczy i nie żali się w mediach tylko z takim szacunkiem wypowiada się o Bayernie.
02.01.2022 19:12
Również tęsknimy!
02.01.2022 13:06
A ja tęsknię może za nim jako człowiekiem, ale uważam, że odejście jego i Alaby z obrony przewietrzyło szatnię i dobrze. Jest kim grać akurat z tyłu.