DieRoten.pl

Choć Jerome Boateng otrzymał zgodę na odejście w dwóch poprzednich okienkach transferowych, to mimo to do bawarskiego klubu nie wpłynęła żadna oferta za rosłego stopera.

Kiedy trenerem Bayernu Monachium był Niko Kovac, to Jerome Boateng nie odgrywał większej roli, zwłaszcza że prezentował się znacznie poniżej swoich możliwości. Mimo wszystko zatrudnienie Hansiego Flicka znacząco wpłynęło na grę mistrza Świata z 2014 roku.

Niemiec w dużej mierze skupił się na swojej formie, pracuje dodatkowo, zmienił nawyki żywieniowe oraz wprowadził wiele nowych elementów do swojej codziennej rutyny − w rezultacie 31-latek stracił kilka kilogramów, poprawił swoją grę i stał się jednym z ważniejszych elementów w układance Flicka.

Niemniej jednak umowa stopera z „Gwiazdą Południa” obowiązuje do końca czerwca 2021 roku i niewiele wskazuje na to, aby została ona przedłużona. Niemieccy dziennikarze informują, że dla FCB priorytetem jest przedłużenie kontraktów z Neuerem, Alabą i Thiago w pierwszej kolejności.

Niewykluczone tym samym, że sternicy bawarskiego klubu będą chcieli poczekać jak dalej prezentować będzie się Boateng, aby ostatecznie podjąć decyzję w sprawie jego przyszłości.

Niemiecki dziennik „Sport Bild” oraz Christian Falk informują, że Niemiec znalazł się ostatnio na celowniku kilku angielskich klubów. Będąc dokładniejszym mowa o Chelsea oraz Arsenalu. O zainteresowaniu „Kanonierów” spekulowało się już wcześniej, zaś wedle wspomnianych wcześniej źródeł Frank Lampard z CFC ma rozglądać się za nowym stoperem, zaś remedium na problemy londyńczyków w defensywie ma być właśnie Boa.

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (9)

reklama16.04.2020 13:14
Jego czas powoli dobiega końca, zwłaszcza jeśli ma zostać Alaba i jeszcze ktoś przyjść do obrony, a takie są przymiarki.
08.04.2020 17:10
Jeśli faktycznie któraś z takich drużyn z wysp by się po niego zgłosiła to jest nadzieja,że jednak się skusi... Co prawda myślę,że aż tyle pensji ile u nas ma może być mu ciężko dostać ale jakby to było trochę mniej ale w opcji już na 3lata a nie jak tutaj tylko jeszcze przez rok to zapewne to przemyśli.
08.04.2020 12:03
Obydwa kierunki są interesujące. Boateng na pewno w lidze Angielskiej by się sprawdził.
08.04.2020 10:58
Nie przesadzajmy, że Boateng jest kluczowy, bo przez bardzo długi czas nie było Suele i Hernandeza, a Martinez się posypał się w trakcie ich nieobecności, a Boa był jedynym zdrowym, nominalnym stoperem...
08.04.2020 08:47
Nie chciałbym, żeby odchodził, bo to zawsze solidny zmiennik. Kiedyś był najlepszym stoperem i choć do tych czasów mu dużo brakuje, to w rundzie wiosennej gra naprawdę bardzo przyzwoicie.
08.04.2020 08:45
Bye Bye . Za długo już się zasiedział w Bayernie , czas na kogoś nowego . Upamecano będzie świetną inwestycją
08.04.2020 08:25
Tak ciężko powiedzieć. Jestem za sprzedażą, chyba, że znacznie obniży swoją gaże, to wtedy niech będzie tym zmiennikiem. Teraz jest solidny, na zmiennika byłby jak znalazł w tej formie, ale z taką pensją to nie widzę innej opcji jak sprzedaż.
08.04.2020 08:07
Wczoraj nie odchodził to dzisiaj musi odchodzić, wiadomka. Zgadzam się z @diablo dogra u nas kontrakt do końca, bo nikt mu tyle nie da.
08.04.2020 05:40
Siłą rzeczy musiał się stać jednym z "ważniejszych elementów w układance Flicka", bo dwóch naszych obrońców było przez dłuższy czas kontuzjowanych.

Ja osobiście nie wierzę w jakikolwiek transfer Boatenga. Uważam, że dogra swój kontrakt do końca, bo nikt nigdzie indziej nie da mu wiecej. Mam też wrażenie, że dziś Boateng jest jednym z tych piłkarzy, dla których liczy się w tym wszystkim tylko i wyłącznie hajs.