DieRoten.pl

Bild: Kolejne przedłużenie umowy z Neuerem realne

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Po wielu tygodniach nieustannych spekulacji, dokładnie 23 maja 2022 roku, Bayern oficjalnie potwierdził, że nowy kontrakt otrzymał kapitan bawarskiego klubu.

Po tym jak nowy kontrakt kilka tygodni temu z monachijczykami podpisał Thomas Mueller, w ubiegły poniedziałek na podobny krok zdecydował się Manuel Neuer, który dla FCB gra już od 2011 roku.

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku wychowanka bawarskiego klubu, umowa kapitana Bayernu będzie obowiązywać do końca czerwca 2024 roku. Niemiec nie krył swojego zadowolenia z faktu związania się z „Bawarczykami” kolejnym kontraktem.

Jestem bardzo szczęśliwy, że moja droga w Bayernie jest kontynuowana. Znów będziemy mieli bardzo dobry zespół, z którym możemy grać o wszystkie tytuły. Jako bramkarz, kapitan i główny zawodnik chcę być wsparciem i czynnikiem decydującym o naszych wielkich celach. Chcemy przedłużyć nasz mistrzowski rekord i zaatakować na szczycie w Pucharze Niemiec i Lidze Mistrzów – wspomniał Manuel Neuer.

Jak informuje niemiecki dziennik „Bild”, w ramach nowego kontraktu Manuel Neuer będzie teraz inkasował rocznie około 20 milionów euro – tyle samo co Thomas Mueller.

Co do długości trwania kontraktu, to jeśli kapitan Bayernu utrzyma obecny poziom gry oraz sprawność fizyczną, to kolejne przedłużenie kontraktu jest bardzo realne. Podobnie zresztą wygląda to w przypadku wspomnianego wyżej wychowanka FCB.

Źródło: Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...