DieRoten.pl
Reklama

Bild: Goretzka staje się coraz ważniejszą postacią w Bayernie

fot.
Reklama

Po tym jak bossowie Bayernu Monachium zakończyli poker z Davidem Alabą w sprawie nowej umowy, monachijczycy będą chcieli niebawem rozpocząć rozmowy z innymi zawodnikami, których kontraktu kończą się za 2-3 lata.

Jednym z tych piłkarzy jest przede wszystkim Leon Goretzka, z którym to Hasan Salihamidzic i spółka mają rozpocząć negocjacje w sprawie nowego kontraktu pod koniec tego roku.

Jak informował wczoraj tygodnik „Sport Bild” klub chce nie tylko przedłużyć umowę (obecna obowiązuje do końca czerwca 2022 roku), ale i w „umiarkowany sposób” podnieść pensję środkowego pomocnika. Dziennikarze „Bilda” tłumaczą z kolei, że ma to związek z faktem, że 25-latek staje się coraz ważniejszą postacią w zespole rekordowego mistrza Niemiec:

− Od momentu swojego transferu z Schalke do Bayernu, jego szacunkowa wartość wzrosła do 60 milionów euro.

− W pierwszym sezonie gry dla FCB wygrał 47% pojedynków. Obecnie średnia wygranych pojedynków Leona to prawie 60%.

− Wcześniej Goretzka udział przy bramce średnio co 170 minut. Obecnie robi to co 107 minut!

− Posiadamy wspaniały zespół z bardzo dobrą mieszanką młodych, wysoce utalentowanych oraz doświadczonych, wspaniałych piłkarzy. Oczywiście chcemy utrzymać ten zespół na długi czas – powiedział ostatnio Herbert Hainer.

Jako podsumowanie dziennikarze wspomnianego wyżej źródła podkreślają, że Leon Goretzka odgrywa nie tylko ważna rolę w planach klubu na przyszłość, ale i również jest swego rodzaju filarem całej drużyny.

Źródło: Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...