DieRoten.pl
Reklama

Beckenbauer: Lewandowski musi wygrać Złotą piłkę!

fot.
Reklama

Dokładnie o 20:30 odbyła się oficjalna część gali „France Football”, podczas której wręczona zostanie między innymi Złota Piłka (jak i kilka innych nagród).

Przypominamy, że jednym z nominowanych piłkarzy do Złotej Piłki jest Robert Lewandowski, który nie ma sobie równych w 2021 roku pod względem statystyk – wystarczy tylko podkreślić, że Polak ma już na swoim koncie 64 bramki oraz 10 asyst w 54 oficjalnych meczach dla klubu i kadry.

Choć media wskazują od kilku dni Leo Messiego jako zwycięzcę „Ballon d’Or”, to wiele legend światowego futbolu nie ma wątpliwości, że to Polak powinien triumfować – ostatnio swoje zdanie wyrazili Franz Beckenbauer oraz Lothar Matthaeus.

− Robert Lewandowski musi wygrać Ballon d'Or, ponieważ był najbardziej konsekwentnym graczem w światowej piłce – powiedział Franz Beckenbauer.

− Zwycięzca może być tylko jeden i jest nim Lewandowski. Jeśli spojrzeć na liczby w ciągu całego roku, to jest on wyraźnie najlepszy. Nawet Messi nie gra w tym roku na poziomie Lewandowskiego – stwierdził Lothar Matthaeus.

Swoje zdanie na temat gali Złotej Piłki wyraził również legendarny Francesco Totti, który podziela zdanie innych legend i jak sam podkreślił – osobiście wręczyłby nagrodę Robertowi Lewandowskiemu.

Walka o Złotą Piłkę zwykle odbywa się między Cristiano Ronaldo a Leo Messim, jednakże w tym roku wręczyłbym Złotą Piłkę Robertowi Lewandowskiemu – skomentował legendarny Francesco Totti.

 

Źródło: Różne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...