Bayern zrzucił Diabły do piekła - FCB wygrywa 3:1!

Bayrn Monachium po raz trzeci z rzędu awansował do półfinału Ligi Mistrzów! W zakończonym przed kilkoma chwilami meczu podopieczni Pepa Guardioli pokonali Manchester United 3:1 (0:0), choć niespodziewanie to goście wyszli na prowadzenie. Stało się to po cudownym uderzeniu Patrice'a Evry w 57. minucie. Anglicy nie zdążyli nawet do końca nacieszyć się zdobytą bramką, a Bawarczycy już odpowiedzieli trafieniem po główce Mario Mandzukicia (59.). W kolejnych minutach dominacja FCB osiągała coraz większe rozmiary, a została udokumentowana golem Thomasa Mulllera (68.), zaś wynik spotkania po indywidualnej akcji ustalił Arjen Robben (76.). Tym samym Monachijczycy dołączyli do Realu Madryt, Chelsea Londyn oraz Atletico Madryt w zestawieniu 1/2 finału Champions League.

Cztery dni po porażce w Augsburgu w Bundeslidze, Guardiola zdecydował się na postawienie na najmocniejszy skład, na jaki w chwili obecnej mógł sobie pozwolić. Hiszpański szkoleniowiec postanowił, iż w poprzedniego meczu pozostaną tylko Manuel Neuer, Toni Kroos i Mandzukić. Bawarczycy zatem rozpoczęli zmagania z Mario Goetzem w składzie, który zastąpił pauzującego za kartki Bastiana Schweinsteigera. Z kolei na prawej stronie obrony pojawił się Philipp Lahm, który zastąpił Rafinhę.

Jak się można było spodziewać, od pierwszego gwizdka arbitra Jonasa Erikssona to gospodarze przejęli inicjatywę w tym spotkaniu. W pierwszych minutach zarówno Franck Ribery jak i Wayne Rooney mogli pokusić się o zaskoczenie bramkarza rywali, ale zarówno Francuzowi jak i Anglikowi ta sztuka się nie udała. Podobnie było w przypadku Robbena, który w początkowej fazie spotkania mimo okazji nie wpisał się na listę strzelców. Przyjezdnym udało zaskoczyć się Neuera po trafieniu Antonio Valencii, ale gol po strzale Ekwadorczyka nie został uznany, bowiem ten znajdował się na pozycji spalonej.

Kolejne minuty to ataki Bawarczyków. Najpierw mało brakowało, aby Ribery idealnie obsłużył Mullera, zaś następnie Francuz próbował swoich sił strzelając z dystansu, jednak i tak próba zakończyła się niepowodzeniem. W 38. minucie pojedynku Kroos otrzymał podanie podobne jak te z Arsenalem Londyn, ale tym razem reprezentant Niemiec przeniósł futbolówkę nad poprzeczką bramki rywala. Chwilę później uderzenie Robbena zostało zastopowane, zaś próba Jerome'a Boatenga w dogodnej sytuacji zakończyła się wysłaniem futbolówki w trybuny.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił - szansę na objęcie prowadzenia mieli gospodarze, ale uderzenie Mandzukicia w ofiarny sposób zatrzymał Nemanja Vidic. Pod bramką Neuera również nie było spokojnie, ale golkiper FCB bez większego trudu wybronił uderzenie Shinji Kagawy. Niespodziewanie to jednak Manuel musiał jako pierwszy wyjmować piłkę z siatki - po podaniu Valenci, Evra zdecydował się na potężne uderzenie z 17 metrów, nie dając szans na jakąkolwiek interwencję Neuerowi.

Radość przyjezdnych trwała jednak zaledwie nieco ponad 60 sekund. Rozjuszeni Bawarczycy natychmiast przystąpili do odrabiania strat i już w 59. minucie był remis. Po dośrodkowaniu Ribery'ego Mandzukic uprzedził Evrę i strzałem głową pokonać Davida De Geę. Akcja była przeprowadzona w samą porę, bowiem sytuację rozpoczął Mario Goetze, który chwilę później opuścił boisko, ponieważ został zmieniony przez Rafinhę. Kolejne fragmenty meczu należały już do dominującego Bayernu, a efektem tego był gol Mullera po asyście Robbena (68.) oraz ustalenie wyniku przez holenderskiego pomocnika w 76. minucie. Manchester nie potrafił odpowiedzieć na ten atak z niemieckiej strony praktycznie niczym i musiał uznać wyższość gospodarzy, którzy po raz trzeci z rzędu awansowali do półfinału rozgrywek.

FC Bayern - Manchester United 3-1 ( 0-0)

FC Bayern : Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Alaba - Kroos - Robben, Müller (Pizarro 84), Götze (Rafinha 65), Ribéry - Mandzukic

Rezerwowi: Raeder, Hojbjerg, Weihrauch, Weiser, Van Buyten

Manchester United: De Gea - Jones, Smalling, Vidic, Evra - Fletcher (Hernandez 74), Carrick - Valencia, Kagawa, Welbeck (Januzaj 81) - Rooney

Rezerwowi: Lindegaard, Ferdinand, Young, Büttner

Sędzia: Jonas Eriksson (Szwecja)

Widzów: 67,300

Bramki: 0-1 Evra (58), 1-1 Mandzukic (59), 2-1 Müller (68), 3-1 Robben (76)