Bayern z 9-punktową przewagą nad BVB!

Wczorajszego późnego popołudnia oraz wieczorem, odbyły się kolejne spotkania w ramach 17. kolejki niemieckiej pierwszej Bundesligi.

Jak to zwykle bywa, nie zabrakło kilku niespodzianek – największą z nich bez wątpienia jest porażka Borussii Dortmund, która uległa na wyjeździe Hercie BSC!

Co prawda BVB prowadziło w Berlinie 1:0 od 31. minuty, ale kilkanaście minut w drugiej połowie wystarczyło, aby berlińczycy zdobyli 3 punkty (bramki dla gospodarzy padały od 51. do 69. minuty starcia na Stadionie Olimpijskim). Przy okazji warto nadmienić, iż dwa gole dla „Starej Damy” zdobył wychowanek Bayernu – Marco Richter.

Dortmundczycy odpowiedzieli jeszcze trafieniem na 3:2, ale koniec końców podopieczni Marco Rose niespodziewanie ponieśli porażkę, choć jeszcze przed meczem bukmacherzy i eksperci nie mieli wątpliwości, że 3 punkty powędrują do Dortmundu.

Wskutek kolejnego przegranego spotkania, sytuacja klubu z Zagłębia Ruhry w kontekście walki o mistrzostwo Niemiec nie rysuje się najlepiej, albowiem Bayern Monachium prowadzi w tabeli Bundesligi z przewagą 9 oczek nad wiceliderem z Borussii!

Jesteśmy w dobrej sytuacji. To też wiele obiecuje na drugą część sezonu i gorącą fazę spotkań w marcu i kwietniu przyszłego roku. Nie możemy doczekać się kolejnych spotkań – powiedział Manuel Neuer.

Warto przy okazji nadmienić, iż Bayern nigdy dotąd nie przegrał walki o mistrzostwo Niemiec, kiedy prowadził w tabeli ligowej po pierwszej rundzie z przewagą aż 9 oczek nad swoimi rywalami.