Bayern wygrywa w kolejnym sparingu

Wczoraj FC Bayern Monachium rozegrał kolejny mecz towarzyski. Tym razem przeciwnikiem wicemistrzów Niemiec był VfB Eichstätt. Rywala FCB nie spotkał taki sam los jak poprzedniego przeciwnika, jednak i teraz Bawarczycy nie litowali się, wygrywając 8:3. Taki wynik to zasługa przede wszystkim Thomasa Mullera, który strzelił 5 bramek. Monachijczycy po raz trzeci w historii gościli w uniwersyteckim mieście o nazwie Eichstätt. Wcześniej Bawarczycy grali tam w 1970 roku oraz piętnaście lat później.

Zespół prowadzony przez Juppa Heynckesa składał się z wielu zawodników młodszych drużyn, bowiem kilku piłkarzy z pierwszej kadry leczy kontuzję, zaś ośmiu wyjechało na spotkania reprezentacji.

Bayern szybko objął wysokie prowadzenie. Już po 16 minutach było 3:0. Najpierw dwukrotnie trafił Muller (6., 11.), a potem gola dołożył Miroslav Klose. "Już po dwudziestu minutach powinniśmy znacznie wyżej przegrywać" powiedział trener gospodarzy Erich Hock.

Szkoleniowiec VfB był zły na swoich podopiecznych pomimo tego, że Marco Witasek strzelił dwie bramki (18., 30.). Jednak natychmiast padła odpowiedź ze strony Bayernu. W 31. minucie do siatki rywala trafił Muller, zaś trzy minuty później bramkarza rywali pokonał Tim Borowski (34.).

Na drugą połową Bawarczycy wyszli z trzema zmianami. Stefan Rieß, Mario Erb i Thomas Kraft zastąpili Marka Van Bommela, Diego Contento oraz Hansa-Joerga Butta. Na kolejną bramkę kibice musieli czekać do 62. minuty, kiedy to na listę strzelców wpisał się Klose, dając prowadzenie 6:2. Zaraz po tym został zmieniony przez Dominika Rohrackera.

Wynik spotkania został ustalony w końcówce spotkania. Na 7:2 podwyższył Muller (74.), zaś jeszcze jedno trafienie dla gospodarzy zaliczył Stefan Meier (85.). Strzelanie w tym sparingu w 87. minucie zakończył ten, co otworzył worek z goalmi - Muller.

VfB Eichstätt - FC Bayern 3:8 (2:5)

FC Bayern
: Butt (46. Kraft) - Schürf, Badstuber, Kopplin, Contento (46. Erb) - Sosa, Van Bommel (45. Rieß), Ottl, Borowski - Klose (63. Rohracker), Müller

Widzów: 4000
Bramki: 0:1, 0:2 Müller (6./11.), 0:3 Klose (16.), 1:3, 2:3 Witasek (18./30.), 2:4 Müller (31.), 2:5 Borowski (34.), 2:6 Klose (62.), 2:7 Müller (74.), 3:7 Zehentmeier (85.), 3:8 Müller (87.)