Bayern wygrywa 4:2 z SpVgg Lindau

Dla Bayernu Monachium sezon 2018/19 oficjalnie dobiegł już końca. Wczorajszego wieczoru podopieczni NIko Kovaca w meczu towarzyskim mierzyli się z ekipą SpVgg Lindau.

Dwa dni po charytatywnym meczu z ekipą 1. FC Kaiserslautern, który zakończył się remisem 1:1, podopieczni Niko Kovaca mierzyli się wczoraj w kolejnym sparingu – tym razem z drużyną SpVgg Lindau. Zaznaczamy zarazem, że był pojedynek z okazji 100-lecia istnienia tego klubu.

Zawodnicy obu drużyn bawili się bardzo dobrze, zaś 8.000 fanów na stadionie mogło oglądać w sumie 6 bramek. Ostatecznie potyczka na stadionie przy Lindau’s Reutiner Strasse zakończyła się zwycięstwem „Bawarczyków” 4:2. Podobnie jak w starciu z 1. FCK w wyjściowej jedenastce FCB znalazło się wielu juniorów (m. in. Senkbeil, Will czy Franzke).

Spotkanie mogło rozpocząć się niemałą niespodzianką, albowiem w 13. minucie bliski szczęścia był Serhat Akkas, ale świetną interwencją popisał się Sven Ulreich. Dziewięć minut później monachijczycy odpowiedzieli trafieniem na 1:0 – golkipera gospodarzy pokonał Resul Tuerkkalesi.

Chwilę później Bayern cieszył się ponownie, ponieważ na 2:0 podwyższył Paul Will. Wynik mógł być zdecydowanie wyższy, ale Alexander Koppers (obchodził wczoraj urodziny) bronił bardzo dobrze i kilkukrotnie ratował swoich kolegów. Mimo wszystko przed przerwą gola kontaktowego zdobył Musa Gaye.

Po zmianie stron trener Kovac zdecydował się dokonać wielu zmian w swoim zespole, zaś na murawie pojawili się między innymi Kingsley Coman czy Renato Sanches. Mistrzowie Niemiec kontynuowali swoją dominację, ale w 73. minucie wyrównał Bolic. Radość gospodarzy nie trwała zbyt długo, albowiem monachijczycy zdobyli jakiś czas później jeszcze dwie bramki.

Na osiem minut przed końcem Fritzler wpakował piłkę do własnej siatki, zaś w 89. minucie po świetnej akcji Sanchesa, na 4:2 podwyższył Coman. Piknikowa atmosfera dopisywała nawet po ostatnim gwizdku – piłkarze „Dumy Bawarii” wymieniali się koszulkami z zawodnikami SpVgg Lindau, chętnie pozowali do zdjęć oraz rozdali od groma autografów.

SpVgg Lindau 2:4 (1:2) FC Bayern

Bramki: 0:1 Tuerkkalesi (22’), 0:2 Will (25’), 1:2 Gaye (44’), 2:2 Bolic (73’), 2:3 Fritzler (82, samobój), 2:4 Coman (89’)

Bayern: Ulreich (46’ Fruechtl) – Tuerkkalesi (46’ Zaiser), Suele (46’ Hummels), Senkbeil, Davies (46’ Jelisic) – Tolisso (46’ Sanches), Will – Franzke (46’ Batista Meier), Shabani (46’ Kimmich), Gnabry (46’ Coman) – Zirkzee