DieRoten.pl

Bayern wierzy, że Laimer trafi do FCB w tym tygodniu

25.07.2022, 22:21:15
Vlad1988 / Shutterstock.com

Biorąc pod uwagę liczne doniesienia prasowe, monachijczycy mogą w tym tygodniu sfinalizować kolejne dwa wzmocnienia na sezon 2022/23.

Jeśli francuskie i niemieckie media się nie mylą, to jeszcze jutro należy spodziewać się oficjalnego komunikatu ze strony Bayernu w sprawie potwierdzenia transferu Mathysa Tela ze Stade Rennes.

Ponadto mistrzowie Niemiec mają intensywnie pracować nad finalizacją transferu Konrada Laimera, który na co dzień reprezentuje barwy RB Lipsk. Przypominamy, że druga oferta monachijczyków (około 23 mln euro) została odrzucona przez szefów „Byków”.

Niemniej jednak jak poinformował dziś Florian Plettenberg w programie „Transfer Update” nadawanym w telewizji „Sky”, bawarski klub nie zamierza się poddawać tak łatwo – celem „Bawarczyków” jest spełnienie życzenia Nagelsmanna i sprowadzenie Austriaka do FCB.

Transfer jeszcze w tym tygodniu?

Niedawno dziennik „Bild” informował, że RB Lipsk wyznaczył termin odnośnie podjęcia decyzji w sprawie przyszłości Austriaka – do 30 lipca, czyli dnia, w którym rozegrany zostanie bój o Superpuchar Niemiec pomiędzy Bayernem a RBL.

Florian Plettenberg dodaje, że nachodzące dni mogą być decydujące w tym pokerze transferowym. Mistrzowie Niemiec są optymistycznie nastawieni i wierzą, że uda im się dopiąć transfer Konrada Laimera na ostatni guzik do końca tego tygodnia. Sam zawodnik od tygodni jest zdecydowany na grę dla FCB, z którym posiada także porozumienie ws. kontraktu.

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (16)26.07.2022 16:20
Zobaczymy ale coś mi mówi że dopniemy swego.
26.07.2022 12:28
Im szybciej, tym lepiej. Aklimatyzacja jest istotna.
26.07.2022 10:20
Zonaczymy co z tych transferów wyjdzie i przypomnę, że nie kupiliśmy Wirtza tylko juniora z Ajaxu i gościa, który pojawił się znikąd we Francji wydając 50 mln euro podstawy. De Light musi grać lepiej niż w Juventusie, a Mane to jednak pewniak. Laimer przychodzi jako zmiennik i on docelowo ma być zawodnikiem, który będzie pierwszym do składu przy kontuzjach i absencjach. Jeśli zostanie pupilek Sabitzer i przyjdzie Laimer to Gravenberch niestety będzie kolejnym Rocą. Jeśli Holender i Tel nie będą gotowi na to, że nie dostaną minut za ładne oczy to za rok będą chcieć iść na wypożyczenie.
26.07.2022 08:58
@Pir5 Gravenberch to uczniak z Eredivisie, nie tacy jak on przepadali w poważnej piłce. Dziś to nie jest żadne wzmocnienie, a melodia przyszłości, która nie wiadomo jak wybrzmi... Wczoraj powiedział, że, najpierw to musi przyzwyczaić się do intensywności treningów.

Można, bo naszą największą bolączką był i jest środek pola, a ta pozycja nie została realnie wzmocniona. Nawet nie obrona, owszem traciliśmy wiele głupich goli, wiele błędów indywidualnych popełnili nasi zawodnicy. Ale to brało się w dużej mierze z wielkiej dziury w środku pola, w którą przeciwnicy szybkimi kontratakami wchodzili jak w masło, a my narażaliśmy naszych obrońców na indywidualne pojedynki. Nie ma przypadku w tym, że już Kovac chciał porządnego środkowego. Flick również chciał wzmocnień w środku, aż odszedł...

Bez porządnego grajka w tej formacji nic się nie zmieni, żaden de Ligt, czy Mane nie pomoże. Gdyż to środek pola jest kluczową formacją, zarówno do konstruowania ataków, jak i bronienia. Nadal będzie dziura w środku, a w meczach z topem będziemy mieli problem z narzuceniem warunków i przeprowadzaniem ataków, które nie będą polegały na grze do boku i może jakaś wrzutka wejdzie, albo Comanowi uda się jakiś drybling.
26.07.2022 08:32
@Moe wydaliśmy pieniądze na De Ligta i Gravenbercha czyli na pozycję o które tak płaczesz xd to szukaj lidera środka pola, kogo Rodri? Casemiro? Nie rozumiem jak można jeszcze mieć pretensje do Bayernu o okienko w tym roku.
26.07.2022 08:11
Joshua i Leon całego sezonu nie pociągną. Tolisso odszedł więc Laimer byłby dobrym zmiennikiem i jest lepszy od Sabitzera, który jest pewnie na wylocie.
26.07.2022 07:58
Przydałby się ktoś dobry technicznie,ktoś kto potrafi przytrzymać piłkę,rozegrać itd.a nie biegacz .
26.07.2022 06:35
W Lipsku był gorszy piłkarsko od Sabitzera, który odbił się od Bayernu jak od ściany... Nie jestem zwolennikiem tego transferu. Z drugiej strony do środka przydałby się jeszcze jeden gracz.
26.07.2022 01:35
Oby były to tylko pieniądze dobrze wydane, bo nie sztuką jest wydać 100 mln euro ale sztuka wydać je z głową.
26.07.2022 00:55
Potwierdzą Tela i wezmą się za kończenie transferu Laimera. Krok po kroku, tak wygląda to okienko i Bayern bierze to co chce.
25.07.2022 23:58
@Patryk233 Przecież oni od roku nie są w formie, Goretzka ponownie kontuzjowany. Po co nam kolejny gracz, który na poziomie LM, czy czołówki BL, nic nam nie daje? Nam potrzeba realnej konkurencji, zawodnika który potrafi rozegrać, wziąć ciężar gry na siebie, lidera, który podczas słabszej formy Kimmicha będzie w stanie przewodzić. A jeszcze gdyby był dobry w destrukcji, to już całkowicie. Reszta tego nie potrafi, a i Joshua ostatni pik formy miał... Dwa lata temu?

Nasz obrona wygląda jak wygląda. właśnie poprzez dziurę w środku. I jest od kilku sezonów. Wielka dziura w środku.
25.07.2022 23:50
@Moe Na duet Kimmicha z Goretzką nie ma mocnych - jeśli są w formie. Ale potrzebują zmienników. Jeśli jeszcze przyjdzie Laimer, to będzie dobre okienko.
25.07.2022 23:41
@Moe Kimmich i Goretzka, jeśli są w formie potrafią zdominować środek pola. Potrzebujemy zmienników, aby obciążyć ich. Tym bardziej, że Tolisso i Roca odeszli.
25.07.2022 23:30
Kolejny zmiennik, ehhh, w środku potrzebujemy jakości, zawodnika ze ścisłego topu, na poziomie LM. Sam Kimmich tego nie pociągnie.
25.07.2022 22:29
Byłby to pewnie ostatni transfer w tym okienku :) FCBM!
25.07.2022 22:28
No to czekamy, na kolejne wzmocnienia!