Bayern w 1/8 DFB-Pokal

Bayern Monachium awansował, po nienajlepszej grze w meczu z 1. FC Kaiserslautern 1:0 (0:0), do 1/8 finału DFB-Pokal. Bawarczycy nie pokazali 51.000 kibiców na Allianz-Arena ładnego futbolu. Jedynego gola w spotkaniu zdobył w 50. minucie Andreas Ottl. Po zdobytej bramce Bayern miał kilka bardzo dobrych sytuacji do podwyższenia rezultatu, ale ich nie wykorzystał. Teraz Mistrzowie Niemiec mogą już czekać na losowanie par 1/8.

Spotkania 1/8 zostaną rozegrane w dniach 19-20 grudnia.

Demichelis w miejsce kontuzjowanego Lucio

Trener Felix Magath zdecydował się dokonać tylko jednej zmiany w składzie, który posłał do boju przeciwko Werderowi Brema (1:3). Na dodatek była to zmiana wymuszona. Kontuzjowanego Lucio na środku obrony zastąpił Martin Demichelis.

Bawarczycy rozpoczęli mecz agresywniej niż przeciwko Werderowi. Dzięki temu niezłe okazje bramkowe mieli Lukas Podolski (2. i 8. minuta) oraz Willy Sagnol (9.).

Zbyt niedokładna gra

Mimo to w kolejnych minutach aktualnemu zwycięzcy DFB-Pokal było coraz trudniej sforsować defensywę gości. Podopieczni Wolfganga Wolfa byli bardzo dobrze zorganizowani, a ataki Bayernu charakteryzowały się niedokładnością i nieporadnością.

Goście od czasu do czasu szukali swojego szczęścia w kontratakach. Zaowocowało to okazjami bramkowymi Tamasa Hajnala (20.) i Fabiana Schoenheima (21.). Obie sytuacje nie należały jednak do najgroźniejszych. W odwecie przed przerwą nieznacznie z 23 metrów spudłował Roy Makaay (40.).

Ottl zapewnia zwycięstwo

Drugą połowę Bayern rozpoczął z nieco większym zaangażowaniem, co zostało nagrodzone w 50. minucie. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Makaaya wrzutka została przedłużona głową przez Demichelisa do Ottla i młody Niemiec strzałem głową nie dał żadnych szans Florianowi Fromlowitzowi.

Pozostała część spotkania należała już dosyć zdecydowanie do Bayernu. Goście musieli otworzyć się chcąc jeszcze odrobić straty, co umożliwiło Bawarczykom swobodniejsze ataki. W 65. minucie Makaay został zablokowany przez obrońcę. 4 minuty później groźnie nad bramką uderzał Mark van Bommel. W 81. minucie górną piłkę do Podolskiego zagrał w pole karne Julio Dos Santos, ale niemiecki napastnik jej nie opanował. W 90. minucie goście mieli ostatnią szansę na wyrównanie, ale uderzenie Schoenheima minęło bramkę Olivera Kahna.

BAYERN MONACHIUM - 1. FC KAISERSLAUTERN 1:0 (0:0)

BAYERN: Kahn - Sagnol, Demichelis, van Buyten, Lahm - van Bommel (70. Salihamidzic), Ottl, Schweinsteiger - Pizarro (61. Dos Santos), Makaay (87. Santa Cruz), Podolski

KAISERSLAUTERN: Fromlowitz - Mueller, Beda (76. Bouzid), Ouattara, Schoenheim - Lexa (68. Villar), Borbely (63. Daham), Demai, Bellinghausen - Hajnal - Karadas

Sędzia: Peter Gagelmann

Widzów: 51.000

Gol: 1-0 Ottl (50.)

Żółte kartki: Lahm / Mueller, Bellinghausen