DieRoten.pl
Reklama

Bayern starał się o utalentowanego Guiu

fot. Fotolia
Reklama

Jak już nieraz to podkreślaliśmy, Bayern Monachium obrał jakiś czas temu strategię pozyskiwania wielu młodych i niezwykle utalentowanych piłkarzy.

W związku z tym monachijczycy pozyskali w ostatnich latach kilka ciekawych nazwisk jak chociażby Javier Fernandez, Nestory Irankunda czy Lovro Zvonarek. Choć ostatnio doszło do pewnych zmian w kierownictwie sportowym FCB, to filozofia klubu nie uległa zmianie.

Celem Maxa Eberla i spółki w dalszym ciągu jest działanie z wyprzedzeniem przed innymi topowymi klubami i pozyskiwanie największych talentów.

Nie wszystkie jednak próby monachijczyków kończą się sukcesem – jak poinformował włoski dziennikarz i ekspert transferowy Fabrizio Romano, Bayern starał się w ostatnim czasie o utalentowanego napastnika Barcelony, a będąc dokładniejszym Marca Guiu.

Niemniej jednak w wyścigu o 18-letniego pomocnika ma prowadzić Chelsea, której władze odbyły pozytywne rozmowy z agentami piłkarza przez ten weekend. W grę wchodzi opłata w wysokości 6 milionów euro (tyle też wynosi klauzula odejścia w umowie Hiszpana).

Bayern wciąż się waha

Co prawda bawarski klub nie wypadł jeszcze z wyścigu o Guiu, ale Romano podkreśla, że monachijczycy wciąż się wahają, jako że mają jeszcze dwie inne opcje – mowa przede wszystkim o grającym dla Arsenalu talencie Chido Obi-Martinie oraz jeszcze jednym napastniku, którego tożsamość nie jest znana dziennikarzowi. 

Źródło: Fabrizio Romano
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...